Профил на менаџерот: António Bastos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:António Bastos
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 16, 2009
Последна интеракција: Мај 25 2020, 21:15:49
Постови на форумот:90  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (856)
Освоени поени:0 (1740)
Победи:0 (42)
Подиуми:0 (132)
Пол-позиции:0 (36)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: - (2.03)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

38% отклучени

(134/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до António Bastos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 11
Број на најавувања:13285
Време поминато на ГПРО:4188.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 70
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-70 25 0 0 0 0 0 0 - R1 11090 Pipirelli $33.255.000 Задржи група
74 R-70 24 0 0 0 0 0 0 - R1 10056 Pipirelli $27.072.000 Задржи група
73 R-181 23 0 0 0 0 0 0 - R1 11484 Pipirelli $27.333.000 Задржи група
72 R-181 26 0 0 0 0 0 0 - R1 11284 Pipirelli $26.796.000 Задржи група
71 R-181 25 0 0 0 0 0 0 - R1 11717 Pipirelli $26.493.000 Задржи група
70 R-181 21 0 0 0 0 0 0 - R1 11537 Pipirelli $26.240.000 Задржи група
69 R-181 23 0 0 0 0 0 0 - R1 11773 Pipirelli $27.120.000 Задржи група
68 R-181 24 0 0 0 0 0 0 - R1 11855 Pipirelli $26.695.000 Задржи група
67 R-181 25 0 0 0 0 0 0 - R1 14050 Pipirelli $18.233.000 Задржи група
66 P-17 37 0 0 0 0 0 0 - - 13869 blank $66.957.324 Пензиониран
65 A-92 2 4 11 4 2 113 17 6.65 W 1732 Pipirelli $74.744.213 Промовиран
64 A-92 5 1 4 0 0 47 17 2.76 QF 943 Pipirelli $91.589.045 Задржи група
63 A-92 6 1 4 3 0 57 17 3.35 QF 875 Pipirelli $81.470.952 Задржи група
62 A-92 4 1 3 0 0 58 17 3.41 SF 722 Pipirelli $43.189.770 Задржи група
61 P-23 26 0 0 0 1 2 17 0.12 - 672 Yokomama $1.216.083 Испаднат
60 M-3 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1970 Yokomama $4.122.143 Испаднат
59 M-3 14 0 1 0 1 18 17 1.06 R2 202 Dunnolop $580.192 Задржи група
58 M-3 10 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 44 Dunnolop $29.057.738 Задржи група
57 M-3 23 1 1 0 1 10 17 0.59 SF 95 Dunnolop $59.071.788 Задржи група
56 P-5 1 10 14 5 0 132 17 7.76 SF 711 Dunnolop $125.047.778 Промовиран
55 P-5 8 0 0 0 0 17 17 1 R1 389 Yokomama $121.575.484 Задржи група
54 A-86 3 0 7 13 0 74 17 4.35 F 545 Pipirelli $163.809.611 Промовиран
53 A-86 4 1 5 4 0 70 17 4.12 QF 622 Pipirelli $137.448.835 Задржи група
52 A-86 6 0 2 0 0 34 17 2 QF ? Pipirelli $60.282.313 Задржи група
51 A-86 6 0 3 0 0 40 17 2.35 QF ? Pipirelli $33.318.514 Задржи група
50 P-9 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $-3.134.557 Испаднат
49 M-3 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $10.461.908 Испаднат
48 P-24 3 1 5 0 0 64 17 3.76 W 88 Dunnolop $26.418.909 Промовиран
47 P-24 8 0 4 0 0 39 17 2.29 F ? Avonn $5.418.349 Задржи група
46 M-1 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 94 Dunnolop $16.520.354 Испаднат
45 P-8 3 2 5 0 0 66 17 3.88 R2 126 Avonn $32.517.295 Промовиран
44 P-8 14 0 0 0 0 12 17 0.71 F 173 Avonn $17.240.990 Задржи група
43 P-8 9 1 2 0 1 24 17 1.41 QF 155 Avonn $32.561.140 Задржи група
42 P-8 11 0 1 0 0 23 17 1.35 QF ? Avonn $6.009.539 Задржи група
41 P-8 8 0 1 0 0 33 17 1.94 R1 ? Avonn $33.655.238 Задржи група
40 P-8 6 1 1 1 0 36 17 2.12 R1 129 Avonn $29.937.862 Задржи група
39 P-8 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 210 Yokomama $17.393.029 Задржи група
38 M-5 33 0 0 0 1 0 17 0 R1 218 Dunnolop $11.345.987 Испаднат
37 P-7 2 2 6 0 1 72 17 4.24 QF 108 Dunnolop $26.062.561 Промовиран
36 P-7 19 0 0 0 0 13 17 0.76 QF ? Dunnolop $9.344.844 Задржи група
35 M-2 29 0 0 1 0 1 17 0.06 R1 ? Dunnolop $12.332.971 Испаднат
34 M-2 20 0 1 0 0 6 17 0.35 - ? Dunnolop $15.186.732 Задржи група
33 P-2 3 2 7 1 1 76 17 4.47 SF 70 Dunnolop $27.677.093 Промовиран
32 P-2 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Dunnolop $23.737.318 Задржи група
31 M-2 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 84 Badyear $5.088.710 Испаднат
30 P-5 4 0 4 0 0 55 17 3.24 R1 71 Badyear $18.441.908 Промовиран
29 P-5 23 0 0 0 0 7 17 0.41 - 205 Yokomama $15.858.308 Задржи група
28 A-26 1 5 12 0 2 108 17 6.35 QF 254 Pipirelli $66.195.310 Промовиран
27 A-26 9 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 ? Pipirelli $51.800.212 Задржи група
26 A-26 13 0 1 0 2 16 17 0.94 QF ? Pipirelli $42.382.228 Задржи група
25 P-8 18 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Dunnolop $-25.881.623 Испаднат
24 P-8 6 1 3 0 1 48 17 2.82 R2 ? Dunnolop $13.772.248 Задржи група
23 P-8 12 2 2 2 2 22 17 1.29 R1 203 Dunnolop $36.117.694 Задржи група
22 P-8 8 0 1 0 2 42 17 2.47 R2 88 Dunnolop $16.495.757 Задржи група
21 P-8 9 0 0 0 0 16 17 0.94 - ? Dunnolop $26.842.359 Задржи група
20 A-20 3 3 7 2 2 75 17 4.41 F ? Pipirelli $47.401.832 Промовиран
19 A-20 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $7.020.082 Задржи група
18 R-173 4 2 6 0 0 73 17 4.29 W ? Pipirelli $12.932.008 Промовиран
17 A-16 31 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-14.651.472 Испаднат
16 R-115 4 1 2 0 0 44 17 2.59 SF ? blank $1.737.645 Промовиран
15 R-115 12 0 1 0 0 17 7 2.43 - - blank $4.534.439 Задржи група