Профил на менаџерот: Marco Bösewetter

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marco Bösewetter
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 5, 2019
Последна интеракција: Вчера во 23:37:09
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (213)
Освоени поени:9 (505)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (33)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 1.29 (2.37)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(27/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marco Bösewetter Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 69, Трка 13
Број на најавувања:3671
Време поминато на ГПРО:1372.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 138
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Lucu Valsecchi (91)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: OnlineTeam Formula1 (German)
Екипен пласман:336
Поени на тимот:82.6667

Спонзори

HSCB (R138) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2227 Pipirelli $5.319.854 Испаднат
80 R-30 3 2 7 0 2 80 17 4.71 F 3408 Pipirelli $16.370.792 Промовиран
79 R-30 8 0 2 0 0 33 16 2.06 R1 5257 Pipirelli $-3.568.081 Задржи група
78 R-30 6 0 4 0 1 58 17 3.41 F 3200 Pipirelli $12.355.436 Задржи група
77 A-34 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2329 Pipirelli $8.688.839 Испаднат
76 R-104 4 1 6 0 1 77 16 4.81 R1 4884 Pipirelli $32.335.122 Промовиран
75 R-104 9 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 3118 Pipirelli $-323.001 Задржи група
74 A-30 34 0 0 0 0 0 17 0 - 2618 Pipirelli $5.867.805 Испаднат
73 R-167 3 1 3 0 0 60 17 3.53 W 3442 Pipirelli $52.104.408 Промовиран
72 A-92 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2728 Pipirelli $4.375.053 Испаднат
71 R-36 2 3 9 1 0 95 17 5.59 SF 3086 Pipirelli $46.314.071 Промовиран
70 R-36 5 0 2 0 0 59 17 3.47 QF 3169 Pipirelli $-314.649 Задржи група
69 R-36 10 0 0 0 0 10 4 2.5 - 7495 Pipirelli $6.378.133 Задржи група