Профил на менаџерот: Florin Cehan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Florin Cehan
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 15, 2019
Последна интеракција: Денес во 07:03:53
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (140)
Освоени поени:8 (402)
Победи:0 (17)
Подиуми:1 (40)
Пол-позиции:0 (25)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 4 (2.87)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 5, 2019)
Достигнувања:

28% отклучени

(101/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Florin Cehan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 69, Трка 16
Број на најавувања:2115
Време поминато на ГПРО:413 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 73
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Manfred Lauer (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: No Nonsense Racing.
Екипен пласман:550
Поени на тимот:10.2668

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 A-73 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 6880 Pipirelli $74.981.731 Задржи група
76 P-12 38 0 0 0 0 0 17 0 - 4530 Yokomama $6.986.621 Испаднат
75 A-80 3 1 6 0 4 53 17 3.12 R2 1186 Pipirelli $26.835.385 Промовиран
74 A-80 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1406 Pipirelli $27.513.836 Задржи група
73 R-117 1 12 17 16 12 160 17 9.41 W 2098 Pipirelli $33.609.812 Промовиран
72 R-117 7 1 7 6 5 50 17 2.94 QF 3077 Pipirelli $-28.259.686 Задржи група
71 R-117 6 1 3 2 2 43 17 2.53 QF 3208 Pipirelli $-7.170.422 Задржи група
70 R-117 3 2 6 1 1 83 17 4.88 SF 2124 Pipirelli $-2.647.369 Задржи група
69 R-117 18 0 0 0 0 2 2 1 - 7388 Pipirelli $8.574.604 Задржи група