Профил на менаџерот: Henrik Malmberg

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Henrik Malmberg
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 7, 2019
Последна интеракција: Денес во 19:24:55
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (69)
Освоени поени:11 (198)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (17)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0.85 (2.87)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 17, 2019)
Достигнувања:

17% отклучени

(59/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Henrik Malmberg Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 13
Број на најавувања:1524
Време поминато на ГПРО:442.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 59
Позиција во сезоната:15
Пари: $?.???.???
Возач: Brandon Rice (123)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Leijona Racing
Екипен пласман:158
Поени на тимот:250.7997

Спонзори

Ericssons (A59) - 12 трки
GTP (R7) - 8 трки
Seabelt (R7) - 24 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Henrik Malmberg (Последна обнова: Јан 22 2020, 17:55:35)
Joined GPRO June 7, 2019. First race #13, season 70, Montreal GP.
Lots of (attempted) learning and lots of rookie mistakes.

The GPRO Manager Certification Test completed on July 17, 2019.


Milestones:

1. First Rookie points gained by reaching 5th place in Silverstone, race #5, season 71.

2. First Rookie podium reached by finishing 3rd in Grobnik, race #8, season 71.

3. First Rookie pole position in Zolder, race#10, season 71.

4. First Rookie fastest lap in Zolder, race #10, season 71.

5. First Rookie victory in Brands Hatch, race #2, season 72.

6. First Rookie "hattrick" in Sochi, race #9, season 72.

7. Won the championship in Rookie, season 72.

8. Won the Rookie cup, season 72.

9. Promoted to Amateur after season 72.

10. First Amateur point gained by reaching 8th place in Grobnik, race #4, season 74.