Профил на менаџерот: Asminah Fanomezantsoa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Asminah Fanomezantsoa
Држава: Јужна Африка
Пол:Женски
Се приклучи:Јун 12, 2019
Последна интеракција: Денес во 05:58:30
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (56)
Освоени поени:69 (194)
Победи:4 (4)
Подиуми:6 (11)
Пол-позиции:2 (4)
Најбрзи круга:2 (2)
Просечно поени/трка: 6.27 (3.46)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(21/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Asminah Fanomezantsoa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 15
Број на најавувања:104
Време поминато на ГПРО:9.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 45
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Adrian Vieth (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-45 6 0 3 2 0 57 17 3.35 R2 3168 Pipirelli $22.077.774 Задржи група
72 R-45 6 0 2 0 0 57 16 3.56 R2 5082 Pipirelli $24.059.642 Задржи група
71 R-45 11 0 0 0 0 11 9 1.22 R1 7743 Pipirelli $16.721.939 Задржи група
70 R-45 22 0 0 0 0 0 3 0 - 7271 Pipirelli $14.351.001 Задржи група