Профил на менаџерот: Maira Osto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Maira Osto
Држава: Италија
Пол:Женски
Се приклучи:Јун 16, 2019
Последна интеракција: Вчера во 12:19:38
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (192)
Освоени поени:5 (392)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 1 (2.04)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(94/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Maira Osto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 16
Број на најавувања:1609
Време поминато на ГПРО:205.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 22
Позиција во сезоната:10
Пари: $???.???.???
Возач: Paolo Maria Angelis (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Dad is Back
Екипен пласман:106
Поени на тимот:108.2

Спонзори

Electronic Earths (A22) - 17 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 1685 Pipirelli $99.558.277 Задржи група
80 A-22 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 2003 Pipirelli $78.395.695 Задржи група
79 A-22 17 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 5148 Pipirelli $38.429.458 Задржи група
78 P-9 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 4905 Pipirelli $43.140.223 Испаднат
77 P-9 24 1 1 0 0 10 17 0.59 QF 423 Yokomama $25.834.417 Задржи група
76 A-65 1 6 11 2 2 101 17 5.94 QF 767 Pipirelli $44.733.194 Промовиран
75 A-65 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1838 Pipirelli $71.318.993 Задржи група
74 A-65 16 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 1939 Pipirelli $90.574.191 Задржи група
73 R-73 1 11 14 14 5 145 17 8.53 W 2163 Pipirelli $38.293.735 Промовиран
72 R-73 5 3 4 10 3 51 17 3 QF 3360 Pipirelli $-25.783.472 Задржи група
71 R-73 6 0 1 1 0 38 16 2.38 R1 5105 Pipirelli $-25.415.973 Задржи група
70 R-73 22 0 0 0 0 0 1 0 - 7822 Pipirelli $18.840.770 Задржи група