Профил на менаџерот: Michele Ambrosanio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Michele Ambrosanio
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 16, 2019
Последна интеракција: Мар 6 2020, 17:00:19
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (68)
Освоени поени:0 (283)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (25)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: - (4.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(83/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Michele Ambrosanio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 16
Број на најавувања:1019
Време поминато на ГПРО:141.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-1 40 0 0 0 0 0 0 - - 10400 blank $43.873.012 Пензиониран
74 A-13 2 2 8 4 5 77 15 5.13 SF 4927 Pipirelli $54.834.913 Промовиран
73 A-13 12 0 1 0 2 18 17 1.06 R2 1261 Pipirelli $43.176.878 Задржи група
72 R-35 1 10 14 12 11 146 17 8.59 SF 2260 Pipirelli $50.007.372 Промовиран
71 R-24 7 1 2 2 1 39 17 2.29 R2 3780 Pipirelli $6.934.489 Задржи група
70 R-24 15 0 0 0 0 3 2 1.5 - 7485 Pipirelli $11.778.063 Задржи група