Профил на менаџерот: Manuel Soto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Manuel Soto
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 20, 2019
Последна интеракција: Вчера во 08:17:16
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (77)
Освоени поени:0 (172)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 6, 2019)
Достигнувања:

4% отклучени

(14/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Manuel Soto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 17
Број на најавувања:585
Време поминато на ГПРО:84.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 86
Позиција во сезоната:34
Пари: $-???.???
Возач: Jose Bianchi (90)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Solving (R136) - 48 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-136 4 2 5 0 0 70 17 4.12 SF 4628 Pipirelli $18.649.211 Промовиран
73 R-136 9 0 1 0 0 29 17 1.71 R2 5438 Pipirelli $22.820.161 Задржи група
72 R-136 7 0 2 1 0 42 17 2.47 SF 5358 Pipirelli $12.451.457 Задржи група
71 R-136 9 0 0 0 0 31 17 1.82 R2 3975 Pipirelli $11.000.358 Задржи група
70 R-136 20 0 0 0 0 0 1 0 - 7705 Pipirelli $19.980.000 Задржи група