Профил на менаџерот: Simone Scarpa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Simone Scarpa
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Јул 19, 2019
Последна интеракција: Денес во 08:30:57
Постови на форумот:33  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (187)
Освоени поени:5 (418)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 0.71 (2.24)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 20, 2019)
Достигнувања:

18% отклучени

(64/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Simone Scarpa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 71, Трка 8
Број на најавувања:4432
Време поминато на ГПРО:1463 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:14
Пари: $???.???.???
Возач: Juan Mazzacane (117)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: MulaTeam
Екипен пласман:210
Поени на тимот:113.7001

Спонзори

AussieJet (A71) - 12 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 12 0 2 0 0 16 17 0.94 QF 1530 Pipirelli $234.596.433 Задржи група
80 A-28 14 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 2364 Pipirelli $130.661.764 Задржи група
79 P-16 38 0 0 0 0 0 17 0 - 5070 Pipirelli $29.586.440 Испаднат
78 A-71 3 3 8 4 2 90 17 5.29 SF 2112 Pipirelli $39.310.580 Промовиран
77 P-13 4 4 7 1 2 71 17 4.18 SF 165 Yokomama $-2.270.675 Испаднат
76 P-13 15 0 1 0 0 12 17 0.71 - 339 Yokomama $27.962.741 Задржи група
75 P-13 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R2 287 Yokomama $91.198.561 Задржи група
74 P-13 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 346 Yokomama $44.807.389 Задржи група
73 A-49 3 2 5 0 2 86 17 5.06 QF 754 Pipirelli $44.248.057 Промовиран
72 A-49 17 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 1305 Pipirelli $24.304.087 Задржи група
71 R-115 3 4 10 3 3 84 10 8.4 - 6068 Pipirelli $12.630.120 Промовиран