Профил на менаџерот: Viswanadharao Panakala

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Viswanadharao Panakala
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 9, 2019
Последна интеракција: Јул 7 2020, 23:29:01
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (85)
Освоени поени:37 (165)
Победи:0 (2)
Подиуми:2 (14)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 2.31 (1.94)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(23/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Viswanadharao Panakala Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 71, Трка 13
Број на најавувања:1057
Време поминато на ГПРО:144.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 103
Позиција во сезоната:6
Пари: $-??.???.???
Возач: Kim Brundle (106)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ride the Lightning
Екипен пласман:126
Поени на тимот:332.5331

Спонзори

City (R103) - 21 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-103 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 7400 Pipirelli $-35.355.789 Задржи група
74 R-103 2 2 11 4 3 101 17 5.94 W 2458 Pipirelli $-19.328.782 Задржи група
73 R-103 14 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4943 Pipirelli $-15.410.604 Задржи група
72 R-103 9 0 1 1 0 26 17 1.53 QF 3520 Pipirelli $-11.049.379 Задржи група
71 R-103 21 0 0 0 0 0 1 0 - 8367 Pipirelli $12.563.978 Задржи група