Профил на менаџерот: Jani Tapio

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jani Tapio
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 11, 2019
Последна интеракција: Мар 3 2020, 08:11:21
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (50)
Освоени поени:0 (35)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (2)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.7)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

3% отклучени

(9/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jani Tapio Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 71, Трка 14
Број на најавувања:123
Време поминато на ГПРО:14 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 66
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: F1 Racing Team
Екипен пласман:663
Поени на тимот:2.6667

Спонзори

Wintrillions (R66) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-66 12 0 1 1 0 12 16 0.75 R2 4864 Pipirelli $-9.180.649 Задржи група
73 R-66 17 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 5745 Pipirelli $-16.116.205 Задржи група
72 R-66 9 0 1 0 0 22 16 1.38 SF 4915 Pipirelli $-17.328.641 Задржи група
71 R-66 17 0 0 0 0 0 3 0 - 7167 Pipirelli $5.881.714 Задржи група