Профил на менаџерот: Alexander Van Akkooi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Alexander Van Akkooi
Држава: Холандија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 25, 2019
Последна интеракција: Денес во 07:13:36
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (73)
Освоени поени:2 (125)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (3)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 0.4 (1.71)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 18, 2019)
Достигнувања:

4% отклучени

(15/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexander Van Akkooi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 72, Трка 1
Број на најавувања:931
Време поминато на ГПРО:55.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 16
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Tommy Austin (88)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Jordan Speeders
Екипен пласман:397
Поени на тимот:51.6002

Спонзори

Lears (R16) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-16 9 1 1 0 2 32 17 1.88 SF 3411 Pipirelli $11.183.427 Задржи група
74 R-16 6 1 2 0 0 49 17 2.88 SF 4434 Pipirelli $13.696.660 Задржи група
73 R-186 7 0 0 0 1 32 17 1.88 QF 3314 Pipirelli $9.964.168 Задржи група
72 R-186 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 3790 Pipirelli $4.832.359 Задржи група