Профил на менаџерот: Luiz Torres

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Luiz Torres
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 26, 2019
Последна интеракција: Денес во 08:45:57
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (47)
Освоени поени:2 (178)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (16)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0.15 (3.79)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(47/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luiz Torres Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 72, Трка 1
Број на најавувања:832
Време поминато на ГПРО:310.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 34
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Gianfranco Bonanomi (95)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Senna
Екипен пласман:472
Поени на тимот:91.5332

Спонзори

Bauer (R82) - 40 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-82 1 8 15 2 13 141 17 8.29 W 2415 Pipirelli $48.335.542 Промовиран
72 R-82 13 1 1 0 0 8 17 0.47 QF 6913 Pipirelli $13.635.279 Задржи група