Профил на менаџерот: Alex Cosentino

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Alex Cosentino
Држава: Швајцарија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 27, 2019
Последна интеракција: Мар 25 2020, 09:06:36
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (48)
Освоени поени:0 (156)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (11)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 0 (3.25)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(15/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alex Cosentino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 72, Трка 2
Број на најавувања:270
Време поминато на ГПРО:67.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 46
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Marcel Vettel (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Densso (R136) - 2 трки
STIL Communications (R136) - 46 трки
Volfo Trucks (R136) - 2 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-136 3 2 8 0 1 86 17 5.06 W 3853 Pipirelli $26.669.986 Промовиран
73 R-136 6 0 3 0 0 55 15 3.67 QF 5339 Pipirelli $34.514.378 Задржи група
72 R-136 13 0 0 0 0 15 13 1.15 R1 6222 Pipirelli $58.245.388 Задржи група