Профил на менаџерот: Gianluca Febbo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gianluca Febbo
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 17, 2019
Последна интеракција: Денес во 00:45:26
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (157)
Освоени поени:0 (361)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (2.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(61/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gianluca Febbo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 72, Трка 15
Број на најавувања:1899
Време поминато на ГПРО:292.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Ronnie Toccacelo (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Team Italia
Екипен пласман:431
Поени на тимот:41.0665

Спонзори

Intell (R89) - 29 трки
Copa Airways (R89) - 16 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1281 Pipirelli $50.550.940 Задржи група
80 R-89 1 11 16 9 6 149 17 8.76 W 2576 Pipirelli $59.481.190 Промовиран
79 R-89 6 0 4 0 0 60 17 3.53 R1 2887 Pipirelli $15.906.128 Задржи група
78 R-89 9 1 1 0 1 35 16 2.19 R1 4808 Pipirelli $45.307.760 Задржи група
77 A-84 37 0 0 0 0 0 14 0 R1 5685 Pipirelli $1.921.267 Испаднат
76 A-84 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2215 Pipirelli $6.696.454 Задржи група
75 A-84 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2012 Pipirelli $8.675.902 Задржи група
74 A-84 30 0 0 0 0 0 17 0 - 1822 Pipirelli $10.784.736 Задржи група
73 R-52 3 2 13 4 0 108 17 6.35 QF 2728 Pipirelli $33.850.363 Промовиран
72 R-52 16 0 0 0 0 3 3 1 - 7268 Pipirelli $5.543.401 Задржи група