Профил на менаџерот: Vitor Aires

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Vitor Aires
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 21, 2009
Последна интеракција: Ное 19 2020, 11:18:08
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (643)
Освоени поени:0 (819)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (51)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (1.27)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 24, 2009)
Достигнувања:

19% отклучени

(67/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vitor Aires Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 12
Број на најавувања:1686
Време поминато на ГПРО:243.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
79-80 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
78 R-53 17 0 0 0 0 4 12 0.33 R1 6556 Pipirelli $-16.598.053 Задржи група
77 R-53 20 0 0 1 0 1 17 0.06 R1 3887 Pipirelli $-1.429.649 Задржи група
76 R-53 17 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 5367 Pipirelli $-24.484.637 Задржи група
75 R-53 7 1 3 0 1 44 16 2.75 F 4640 Pipirelli $-29.343.829 Задржи група
74 R-53 13 0 0 0 0 4 12 0.33 R2 6209 Pipirelli $-103.342 Задржи група
73 R-53 14 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 6388 Pipirelli $3.481.633 Задржи група
72 R-53 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 4017 Pipirelli $-4.957.913 Задржи група
71 A-82 34 0 0 0 0 0 11 0 R1 6828 Pipirelli $-10.795.813 Испаднат
70 A-82 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 5018 Pipirelli $3.352.382 Задржи група
69 R-28 3 0 4 0 1 63 16 3.94 SF 4685 Pipirelli $13.282.621 Промовиран
68 R-28 11 1 1 1 0 14 16 0.88 QF 4994 Pipirelli $28.357.040 Задржи група
67 R-28 8 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 3205 Pipirelli $12.933.400 Задржи група
66 R-28 11 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 4732 Pipirelli $18.317.764 Задржи група
65 R-28 12 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 5070 Pipirelli $28.837.902 Задржи група
64 A-59 37 0 0 0 0 0 16 0 - 6874 Pipirelli $-12.575.677 Испаднат
63 A-59 23 0 0 0 1 0 17 0 R1 5410 Pipirelli $19.917.690 Задржи група
62 A-59 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 6495 Pipirelli $16.760.146 Задржи група
61 A-59 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 6654 Pipirelli $11.354.910 Задржи група
60 A-59 32 0 0 0 0 0 16 0 - 6571 Pipirelli $29.062.742 Задржи група
59 A-59 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4993 Pipirelli $16.361.520 Задржи група
58 A-59 29 0 0 0 0 0 17 0 - 4967 Pipirelli $7.608.917 Задржи група
57 R-180 1 4 5 6 1 92 16 5.75 W 5231 Pipirelli $14.563.673 Промовиран
56 R-180 5 0 2 0 5 53 16 3.31 QF 5214 Pipirelli $-1.658.591 Задржи група
55 R-180 8 0 1 1 0 28 17 1.65 R1 7048 Pipirelli $15.381.463 Задржи група
54 R-180 8 0 2 1 1 38 16 2.38 R2 6640 Pipirelli $5.743.430 Задржи група
34-53 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-51 13 1 1 0 0 11 13 0.85 QF - Pipirelli $-78.693 Задржи група
32 R-51 22 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $28.469.040 Задржи група
31 R-51 14 0 0 0 0 7 16 0.44 QF - Pipirelli $5.713.983 Задржи група
28-30 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
27 A-33 37 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-36.665.228 Пензиониран
26 R-43 7 1 6 0 1 54 16 3.38 QF - Pipirelli $2.357.952 Промовиран
25 A-26 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $12.134.703 Испаднат
24 R-246 1 2 8 1 3 79 17 4.65 W ? Pipirelli $10.702.723 Промовиран
23 A-40 37 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-15.247.476 Испаднат
22 R-242 3 1 6 1 0 70 17 4.12 QF ? Pipirelli $7.873.120 Промовиран
21 R-242 9 0 1 0 0 23 17 1.35 QF ? Pipirelli $6.912.634 Задржи група
20 A-52 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-10.580.248 Испаднат
19 R-141 5 0 4 0 3 66 17 3.88 R2 ? Pipirelli $13.024.340 Промовиран*
18 R-141 11 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $6.393.918 Задржи група
17 A-48 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-158.608 Испаднат
16 R-143 2 2 7 1 1 67 17 3.94 R2 ? blank $19.254.193 Промовиран
15 R-143 15 0 0 0 0 8 6 1.33 - - blank $-5.036.968 Задржи група