Профил на менаџерот: Kevin Maes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Kevin Maes
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 13, 2019
Последна интеракција: Денес во 14:23:00
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (35)
Освоени поени:0 (113)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (10)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 0 (3.23)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(27/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kevin Maes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 73, Трка 5
Број на најавувања:250
Време поминато на ГПРО:26.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 60
Позиција во сезоната:26
Пари: $??.???.???
Возач: Rene Prost (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: B.E.R.S. Motorsport
Екипен пласман:335
Поени на тимот:61.2

Спонзори

NKG (R156) - 8 трки
Time Warning (R156) - 51 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-156 1 5 10 5 2 111 17 6.53 QF 5332 Pipirelli $26.862.009 Промовиран
73 R-156 14 0 0 0 1 2 13 0.15 - 6000 Pipirelli $3.176.356 Задржи група