Профил на менаџерот: Gabriel Mantovani

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gabriel Mantovani
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 18, 2019
Последна интеракција: Јул 7 2020, 14:49:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (41)
Освоени поени:0 (148)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (15)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0 (3.61)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 9, 2020)
Достигнувања:

16% отклучени

(57/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gabriel Mantovani Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 73, Трка 6
Број на најавувања:146
Време поминато на ГПРО:39.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 44
Позиција во сезоната:38
Пари: $?.???.???
Возач: Kotaro Ide (85)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: 𝗧𝗲𝗮𝗺 𝗕𝗿𝗮𝘀𝗶𝗹
Екипен пласман:551
Поени на тимот:74.2665

Спонзори

Merrill Lunch (R55) - 38 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-55 1 10 14 11 14 130 17 7.65 SF 2795 Pipirelli $35.846.334 Промовиран
74 R-55 24 0 0 0 0 0 0 - R1 10030 Pipirelli $17.667.142 Задржи група
73 R-55 10 0 1 0 0 18 10 1.8 - 6933 Pipirelli $10.240.341 Задржи група