Профил на менаџерот: Emanuele Capra

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Emanuele Capra
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 22, 2009
Последна интеракција: Јул 8 2021, 22:32:37
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (397)
Освоени поени:0 (339)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.85)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(27/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Emanuele Capra Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 12
Број на најавувања:2347
Време поминато на ГПРО:1275.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 78
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Gianmaria Trulli (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Scuderia Italia
Екипен пласман:455
Поени на тимот:14.4

Спонзори

RacingLife (A83) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-78 24 0 0 0 0 1 12 0.08 R1 5992 Pipirelli $34.166.306 Задржи група
81 A-83 24 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 5138 Pipirelli $62.780.381 Задржи група
80 A-89 11 0 1 0 0 12 17 0.71 - 2275 Pipirelli $71.215.964 Задржи група
79 A-89 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2321 Pipirelli $93.758.444 Задржи група
78 A-89 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2060 Pipirelli $88.632.972 Задржи група
77 A-89 13 0 0 0 0 12 12 1 R1 6524 Pipirelli $60.741.179 Задржи група
76 A-89 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1654 Pipirelli $34.877.842 Задржи група
75 A-89 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 1756 Pipirelli $27.365.082 Задржи група
74 A-89 23 0 0 0 0 0 16 0 R1 4462 Pipirelli $31.747.595 Задржи група
73 A-89 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1707 Pipirelli $23.853.524 Задржи група
72 A-89 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1731 Pipirelli $29.167.025 Задржи група
71 A-89 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1819 Pipirelli $34.468.785 Задржи група
70 A-89 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1242 Pipirelli $22.890.562 Задржи група
69 A-89 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1917 Pipirelli $28.088.188 Задржи група
68 A-89 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 1851 Pipirelli $41.068.738 Задржи група
67 A-89 26 0 0 0 0 0 17 0 - 2305 Pipirelli $8.486.298 Задржи група
66 R-60 2 3 7 1 0 92 17 5.41 F 4127 Pipirelli $29.345.493 Промовиран
65 R-60 18 0 0 0 0 0 4 0 - 7062 Pipirelli $4.576.927 Задржи група
33-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 R-142 28 0 0 0 0 0 2 0 R1 - Pipirelli $15.288.000 Задржи група
31 R-291 25 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $741.033 Задржи група
23-30 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
22 R-196 18 0 0 0 0 5 13 0.38 R1 - Pipirelli $1.243.125 Задржи група
21 R-196 15 0 1 1 0 20 11 1.82 QF - Pipirelli $5.298.650 Задржи група
20 R-196 8 0 0 0 0 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $3.552.408 Задржи група
19 A-58 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1355 Pipirelli $-231.389 Испаднат
18 R-40 3 2 6 2 0 64 16 4 SF - Pipirelli $12.686.650 Промовиран
17 A-24 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $5.885.700 Испаднат
16 R-31 4 2 5 0 0 62 16 3.88 QF - blank $3.980.310 Промовиран
15 R-31 18 0 0 0 0 2 5 0.4 - - blank $-10.951.170 Задржи група