Профил на менаџерот: Alain Routhier

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Alain Routhier
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 12, 2019
Последна интеракција: Денес во 15:20:41
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (53)
Освоени поени:31 (100)
Победи:0 (0)
Подиуми:3 (5)
Пол-позиции:1 (1)
Најбрзи круга:1 (2)
Просечно поени/трка: 2.07 (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(17/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alain Routhier Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 73, Трка 13
Број на најавувања:1086
Време поминато на ГПРО:437 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 87
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Fabrizio Facetti (139)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

SLG (A87) - 25 трки
Smirkoff (R104) - 26 трки
Toshibra (R104) - 19 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Alain Routhier (Последна обнова: Мар 8 2020, 20:45:02)

S73 Joined Gpro Rookie at R13.
S74 Rookie 104, 17 races, P2 on last race.
S75 Amateur 87,