Профил на менаџерот: Giuseppe Gianno

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Giuseppe Gianno
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 13, 2020
Последна интеракција: Денес во 13:17:49
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (21)
Освоени поени:0 (107)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (10)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (5.1)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 14, 2020)
Достигнувања:

7% отклучени

(23/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Giuseppe Gianno Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 74, Трка 2
Број на најавувања:101
Време поминато на ГПРО:32.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 68
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Carlo Maria Brancatelli (96)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

WalRed (R158) - 7 трки
Paminfo (R158) - 47 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-158 2 5 10 0 8 107 16 6.69 W 4425 Pipirelli $43.935.037 Промовиран