Профил на менаџерот: Martin Cook

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Martin Cook
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 29, 2020
Последна интеракција: Денес во 19:10:42
Постови на форумот:27  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (239)
Освоени поени:0 (478)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (40)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: - (2)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 26, 2020)
Достигнувања:

31% отклучени

(114/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Martin Cook Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 74, Трка 16
Број на најавувања:7402
Време поминато на ГПРО:1816.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Lorenzo Morbidelli (181)
Технички Директор: Peter Dupasquier (120)
Екипа во целост:28
Гуми: blank
Име на тим: Matra International
Екипен пласман:1857
Поени на тимот:0

Спонзори

BNP Paribasil (E) - 1 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 Elite 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 604 Contimental $16.434.419 Задржи група
87 M-2 2 5 6 7 3 75 17 4.41 SF 3241 Michelini $25.488.953 Промовиран
86 M-2 19 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 178 Dunnolop $46.559.798 Задржи група
85 M-2 14 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 175 Dunnolop $72.743.557 Задржи група
84 P-8 2 5 10 8 4 104 17 6.12 F 106 Badyear $40.585.578 Промовиран
83 P-8 13 1 2 0 2 21 17 1.24 R1 321 Yokomama $29.402.274 Задржи група
82 P-8 12 1 2 0 0 18 17 1.06 SF 672 Dunnolop $31.082.615 Задржи група
81 P-8 22 0 0 0 1 10 17 0.59 R1 620 Dunnolop $27.609.899 Задржи група
80 P-8 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 646 Avonn $20.161.344 Задржи група
79 P-8 12 1 1 0 0 15 16 0.94 R1 3511 Avonn $63.696.590 Задржи група
78 P-8 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 860 Badyear $28.406.715 Задржи група
77 A-43 3 3 8 1 8 78 17 4.59 QF 1625 Pipirelli $30.593.275 Промовиран
76 A-43 8 0 0 0 0 17 17 1 R2 2101 Pipirelli $25.526.491 Задржи група
75 R-129 3 3 10 4 5 98 17 5.76 SF 3786 Pipirelli $42.424.248 Промовиран
74 R-129 13 0 0 0 0 8 2 4 - 6628 Pipirelli $8.370.140 Задржи група