Профил на менаџерот: Luiz Guilherme

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Luiz Guilherme
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 16, 2020
Последна интеракција: Вчера во 17:20:44
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (119)
Освоени поени:0 (139)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (9)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0 (1.17)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(31/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luiz Guilherme Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 75, Трка 2
Број на најавувања:682
Време поминато на ГПРО:121.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Franco Mazzacane (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Alef Brasil Team
Екипен пласман:170
Поени на тимот:126.3335

Спонзори

AT&AT (A28) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 24 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5404 Pipirelli $48.663.053 Задржи група
80 A-28 16 0 0 0 1 5 17 0.29 - 2740 Pipirelli $33.941.011 Задржи група
79 A-28 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 4051 Pipirelli $11.013.965 Задржи група
78 A-28 17 0 0 1 0 4 16 0.25 R1 4560 Pipirelli $9.311.596 Задржи група
77 A-28 6 0 1 0 0 31 17 1.82 SF 1004 Pipirelli $12.431.727 Задржи група
76 A-28 17 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 4555 Pipirelli $22.986.850 Задржи група
75 R-95 2 4 8 4 1 90 14 6.43 QF 5703 Pipirelli $21.829.868 Промовиран