Профил на менаџерот: Sergio Vittone

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sergio Vittone
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Јул 3, 2020
Последна интеракција: Денес во 01:16:42
Постови на форумот:12  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (91)
Освоени поени:0 (191)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (15)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 0 (2.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(24/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergio Vittone Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 76, Трка 15
Број на најавувања:1048
Време поминато на ГПРО:255.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 22
Позиција во сезоната:28
Пари: $?.???.???
Возач: Michael Rayhall (90)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Robur Siena Racing
Екипен пласман:481
Поени на тимот:32.0002

Спонзори

JOPS (R109) - 32 трки
KATIA (R109) - 22 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 28 0 0 0 0 1 15 0.07 - 5158 Pipirelli $8.966.139 Задржи група
80 R-109 3 2 6 0 0 72 17 4.24 QF 3142 Pipirelli $32.663.042 Промовиран
79 R-109 6 1 4 0 1 51 17 3 QF 4492 Pipirelli $4.530.448 Задржи група
78 R-109 6 2 5 0 2 51 17 3 R2 4978 Pipirelli $24.729.164 Задржи група
77 R-109 11 0 0 0 1 16 17 0.94 QF 5150 Pipirelli $34.085.873 Задржи група
76 R-109 18 0 0 0 0 0 3 0 - 7186 Pipirelli $23.634.587 Задржи група