Профил на менаџерот: Collin Clément

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Collin Clément
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 27, 2009
Последна интеракција: Вчера во 23:59:35
Постови на форумот:2798  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (1222)
Освоени поени:14 (2468)
Победи:0 (68)
Подиуми:1 (189)
Пол-позиции:1 (85)
Најбрзи круга:0 (76)
Просечно поени/трка: 1.4 (2.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 6, 2009)
Достигнувања:

53% отклучени

(198/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Collin Clément Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 13
Број на најавувања:24682
Време поминато на ГПРО:9320.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 29
Позиција во сезоната:11
Пари: $???.???.???
Возач: Raffaele Lombardi (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:25
Гуми: Pipirelli
Име на тим: French Kiss - FRA 16
Екипен пласман:75
Поени на тимот:229.9333

Спонзори

SunBlock Data Systems (A29) - 22 трки
Lows (A69) - 11 трки
Tycon International (A69) - 3 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Collin Clément (Последна обнова: Јан 13 2019, 14:35:25)
Membre de la Communauté Francophone de GPRO : /fr/forum/ViewTopic.asp?TopicId=3

1ère course dans les pts

• S16R03 à Spa en Rookie
• S18R05 au Ricard en Amateur
• S20R02 à Spa en Pro
• S27R03 à Monza en Master


1ère victoire

• S16R15 à Indianapolis en Rookie
• S19R14 à Singapour en Amateur
• S26R14 à Buenos Aires en Pro
• S27R11 à Suzuka en Master