Профил на менаџерот: Thiago Bento

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Thiago Bento
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 17, 2020
Последна интеракција: Денес во 21:03:14
Постови на форумот:28  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (73)
Освоени поени:20 (138)
Победи:0 (6)
Подиуми:2 (13)
Пол-позиции:4 (6)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 4 (1.89)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 28, 2020)
Достигнувања:

9% отклучени

(33/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thiago Bento Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 78, Трка 1
Број на најавувања:2095
Време поминато на ГПРО:650.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Rolf Götz (137)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:23
Гуми: Pipirelli
Име на тим: BrainStorm Team
Екипен пласман:102
Поени на тимот:108.7334

Спонзори

Dassault Systems (A28) - 24 трки
Seco (A28) - 21 трки
Poderi Morina (A28) - 3 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 11 0 0 0 0 17 17 1 R2 1528 Pipirelli $32.184.508 Задржи група
80 A-28 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2020 Pipirelli $34.885.685 Задржи група
79 A-28 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2522 Pipirelli $26.373.556 Задржи група
78 R-42 1 6 11 2 1 99 17 5.82 W 2396 Pipirelli $22.210.838 Промовиран