Профил на менаџерот: Thierry Catfamilie

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:Thierry Catfamilie
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 17, 2021
Последна интеракција: Мај 22 2022, 23:54:57
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (98)
Освоени поени:44 (339)
Победи:2 (13)
Подиуми:4 (29)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:3 (13)
Просечно поени/трка: 4 (3.46)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(67/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thierry Catfamilie Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:catfamilie
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 81, Трка 16
Број на најавувања:2844
Време поминато на ГПРО:318.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 45
Позиција во сезоната:5
Пари: $???.???.???
Возач: Chrissy Jelley (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: PSC Orange Python
Екипен пласман:66
Поени на тимот:265.9165

Спонзори

Thompson (R19) - 23 трки
Schücho (R19) - 20 трки
Uhrendirect (R19) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-45 15 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 1316 Pipirelli $69.734.877 Задржи група
85 R-19 1 8 14 10 5 133 17 7.82 F 2467 Pipirelli $58.237.840 Промовиран
84 R-19 7 0 5 2 1 52 17 3.06 SF 3101 Pipirelli $-15.355.903 Задржи група
83 R-19 9 1 1 1 2 31 17 1.82 QF 3155 Pipirelli $-25.588.856 Задржи група
82 R-19 6 2 4 2 2 65 17 3.82 W 2878 Pipirelli $40.203.708 Задржи група
81 R-19 18 0 0 0 0 1 2 0.5 - 6430 Pipirelli $19.537.637 Задржи група