Профил на менаџерот: Bokamoso Nkosi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Bokamoso Nkosi
Држава: САД
Пол:Не е определено
Се приклучи:Јул 8, 2021
Последна интеракција: Вчера во 19:17:52
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (38)
Освоени поени:3 (3)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0.25 (0.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(8/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bokamoso Nkosi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 82, Трка 13
Број на најавувања:77
Време поминато на ГПРО:4.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 39
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Renzo Giovanardi (65)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
85-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
84 R-19 23 0 0 0 0 0 5 0 R1 7214 Pipirelli $29.450.078 Задржи група
83 R-19 19 0 0 4 0 0 15 0 R1 6009 Pipirelli $64.180.112 Задржи група
82 R-19 21 0 0 0 0 0 5 0 - 6367 Pipirelli $36.195.512 Задржи група