Профил на менаџерот: Nenad Volarevic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nenad Volarevic
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 5, 2009
Последна интеракција: Вчера во 20:12:39
Постови на форумот:366  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (975)
Освоени поени:0 (1038)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: - (1.06)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 5, 2012)
Достигнувања:

24% отклучени

(88/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nenad Volarevic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 3
Број на најавувања:6716
Време поминато на ГПРО:1546.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Nico Zeller (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:30
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Supersonic Turtles
Екипен пласман:540
Поени на тимот:0

Спонзори

Fed Ups (A28) - 17 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Nenad Volarevic (Последна обнова: Мар 25 2015, 18:22:15)
meh