Профил на менаџерот: James Slater

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:James Slater
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 6, 2009
Последна интеракција: Јун 18 2021, 17:39:31
Постови на форумот:611  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1122)
Освоени поени:2 (1219)
Победи:0 (45)
Подиуми:0 (103)
Пол-позиции:0 (21)
Најбрзи круга:0 (38)
Просечно поени/трка: 0.29 (1.09)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

33% отклучени

(119/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до James Slater Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 16
Број на најавувања:10979
Време поминато на ГПРО:2419.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 111
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Alberto Bellarosa (81)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Madtaff's Rebels Racing Team
Екипен пласман:283
Поени на тимот:96.0666

Спонзори

Gab (R111) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот James Slater (Последна обнова: Фев 22 2013, 12:53:47)
Joined on August 6th 2009.

Season 15 - Rookie 142: Joined with 2 races left - I finished 7th and 4th. Finished 15th with 7 points.

Season 16 - Rookie 142: First full season. 9 wins, only finished out of points once. Finished 1st with 124 points.

Season 17 - Amateur 10: First season in Amateur. Held on towards the end. Finished 24th with 2 points.

Season 18 - Amateur 10: Very close group. End of season form helped. Finished 19th with 14 points.

Season 19 - Amateur 10: Close again. Wanted to go down. Finished 25th with 3 points.

Season 20 - Rookie 149: Not a great season. Spent money at the end to go for glory. Got 1 win. Finished 5th with 53 points.

Season 21 - Rookie 149: Very close - 8 different winners - didn't win any. Promoted by 1 point. Finished 3rd with 70 points.

Season 22 - Amateur 20: Battle with relegation. 7th in final race was enough to stay up. Finished 22nd with 4 points.

Season 23 - Amateur 20: Stayed up as 2 managers in negative. First season without a point. Finished 25th with 0 points.

Season 24 - Amateur 20: A few good results mid-season helped me to stay up. Finished 18th with 9 points.

Season 25 - Amateur 20: Better pace throughout season. 2 good points finishes. Finished 14th with 7 points.

Season 26 - Amateur 20: A few decent finishes helped me to retain. Came 5th 3 times. Finished 12th with 15 points.

Season 27 - Amateur 20: Good results early on helped me to stay up. Finished 19th with 9 points.

Season 28 - Amateur 20: One 2nd place was enough to retain. Finished 15th with 8 points.

Season 29 - Amateur 20: Started to use very high risks which gave me 8 wins. Finished 2nd with 86 points.

Season 30 - Pro 10: First season in Pro - very hard. Decided to go back to Rookie. Finished 27th with 5 points.

Season 31 - Rookie 32: A few decent results gave me a solid finish. Finished 11th with 11 points.

Season 32 - Rookie 32: Had plenty of good finishes including 3 wins. Finished 3rd with 83 points.

Season 33 - Amateur 34: One 4th place finish was enough to stay up. Finished 19th with 5 points.

Season 34 - Amateur 34: Had 3 successful high-risk races, with 2 wins and a 2nd. Finished 7th with 28 points.

Overall:

Races - 322
Points - 543
Points/Race - 1.69
Wins - 23
Podiums - 47
Poles - 12
Fastest Laps - 15

Rookie - (As a percentage of overall):

Races - 85
Points - 348
Points/Race -
Wins - 13
Podiums - 34
Poles - 11
Fastest Laps - 7

Amateur - (As a percentage of overall):

Races - 220
Points - 190
Points/Race -
Wins - 10
Podiums - 13
Poles - 1
Fastest Laps - 7

Pro - (As a percentage of overall):

Races - 17
Points - 5
Points/Race -
Wins - 0
Podiums - 0
Poles - 0
Fastest Laps - 1