Конечни резултати (Патека: Sepang | Сезона: 29 | Трка: 13 | Група: Master - 1)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. +3 +3 Badyear   Andrei Kolesnikovich 1h30:05.887 55 2 1:35.850 206.71km/h 18.101s
02. +4 +4 Badyear   Alex Karlis + 8.094 55 2 1:35.940 206.40km/h 20.862s
03. +5 +5 Badyear   Stephen Brooks + 8.605 55 2 1:35.585 206.38km/h 19.712s
04. -1 -1 Badyear   Marek Wasilewski + 23.577 55 2 1:36.186 205.81km/h 19.741s
05. +6 +6 Badyear   Dima Zorin + 23.749 55 2 1:35.906 205.80km/h 20.568s
06. +4 +4 Badyear   Martin Rosina + 38.831 55 2 1:36.556 205.23km/h 14.766s
07. -6 -6 Badyear   Alex Tkachenko + 40.447 55 3 1:36.004 205.17km/h 15.727s
08. -3 -3 Badyear   Paulo Pinto + 40.781 55 3 1:35.542 205.16km/h 15.155s
09. -7 -7 Badyear   Keri Lovell + 41.187 55 3 1:35.118 205.15km/h 17.151s
10. +11 +11 Badyear   John Rekoumis + 51.400 55 2 1:36.461 204.76km/h 17.958s
11. +13 +13 Badyear   Mantas Ramanauskas + 57.574 55 2 1:36.853 204.53km/h 13.681s
12. +8 +8 Badyear   Shaun Stainbank + 59.308 55 2 1:36.645 204.46km/h 19.428s
13. +4 +4 Badyear   Angelina Michail + 59.822 55 2 1:36.569 204.45km/h 17.264s
14. -5 -5 Badyear   Vladimir Danilin + 1:12.759 55 2 1:37.063 203.96km/h 17.202s
15. +12 +12 Badyear   Vaidotas Valiukas + 1:23.311 55 2 1:37.142 203.57km/h 18.042s
16. +9 +9 Badyear   Jimmy De Roy + 1:24.022 55 3 1:36.259 203.54km/h 17.010s
17. -10 -10 Badyear   Darek Kolodziejski + 1:26.977 55 3 1:36.339 203.43km/h 19.961s
18. +10 +10 Badyear   Paulo Pires + 1:35.338 55 2 1:36.997 203.13km/h 19.998s
19. +10 +10 Yokomama   Gary Partridge + 1:50.290 54 3 1:36.430 202.58km/h 22.972s
20. -4 -4 Dunnolop   Damian Stankiewicz + 1:53.967 54 2 1:37.722 202.44km/h 21.019s
21. +9 +9 Yokomama   Andrew Watson + 2:09.237 54 2 1:37.352 201.88km/h 18.642s
22. +1 +1 Yokomama   Michael Novikov + 2:33.234 54 2 1:38.116 201.01km/h 22.747s
23. +9 +9 Badyear   Stephan Haider + 2:46.940 54 2 1:38.846 200.52km/h 16.339s
24. -12 -12 Badyear   Pablo Navarrete + 3:17.832 53 2 1:39.449 199.41km/h 19.044s
25. -11 -11 Badyear   Piotr Szafarkiewicz + 3:20.252 53 2 1:39.204 199.32km/h 23.418s
26. -7 -7 Badyear   Sandra Ratkovic + 3:37.076 53 2 1:39.600 198.73km/h 17.046s
27. -5 -5 Badyear   Fredrik Palmqvist + 3:43.762 53 2 1:39.814 198.49km/h 17.535s
28. +7 +7 Yokomama   Toby Hazle + 3:58.232 53 1 1:39.402 197.98km/h 23.255s
29. +2 +2 Badyear   Yavuz Oz + 4:07.780 53 2 1:39.663 197.65km/h 26.041s
30. +6 +6 Yokomama   Giulio Cardamone + 4:43.229 53 1 1:41.332 196.42km/h 27.556s
31. -16 -16 Dunnolop   Ajinkya Gokhale + 5:31.506 52 4 1:39.428 194.76km/h 18.524s
32. +5 +5 Pipirelli   Hakan Tatar + 6:06.693 52 2 1:41.435 193.58km/h 20.721s
33. +1 +1 Pipirelli   Flavio Ercoli + 6:07.194 52 3 1:40.378 193.56km/h 19.472s
34. -16 -16 Badyear   Ivo Peev + 6:11.535 52 2 1:40.191 193.41km/h 22.559s
35. -2 -2 Badyear   Saurabh Majumdar + 6:28.343 51 1 1:41.481 192.85km/h 29.512s
36. +2 +2 Pipirelli   David Brennan + 7:58.734 51 3 1:42.707 189.89km/h 20.291s
Не се пласира
37. -24 -24 Badyear   Mike Leone Технички проблеми 43 3 1:40.915    16.866s
38. -12 -12 Badyear   Devashis Tamhane Технички проблеми 29 1 1:40.778    18.796s