Конечни резултати (Патека: Monte Carlo | Сезона: 38 | Трка: 12 | Група: Master - 5)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. Нема промени ±0 Yokomama   Alexander Ilyin 1h53:51.051 78 2 1:21.190 138.50km/h 16.107s
02. +2 +2 Yokomama   Nikolay Borzenkov + 7.659 78 2 1:21.108 138.34km/h 18.872s
03. Нема промени ±0 Yokomama   Florencia Caro + 10.705 78 2 1:21.077 138.28km/h 15.242s
04. -2 -2 Yokomama   Alexey Manukalov + 11.473 78 2 1:19.918 138.26km/h 17.110s
05. +1 +1 Yokomama   Diego Borçoi + 18.729 78 2 1:20.515 138.12km/h 21.401s
06. +1 +1 Yokomama   Vladimir Danilin + 30.656 78 2 1:20.869 137.88km/h 19.829s
07. -2 -2 Michelini   Krystian Jóźwiak + 1:12.487 78 2 1:21.420 137.04km/h 21.824s
08. +6 +6 Dunnolop   Roman Turkin + 1:36.557 77 1 1:22.381 136.57km/h 18.771s
09. +6 +6 Dunnolop   Ionut Surugiu + 1:40.974 77 2 1:21.731 136.48km/h 17.610s
10. +20 +20 Dunnolop   Daniel Dusek + 1:43.432 77 1 1:22.161 136.43km/h 19.276s
11. +11 +11 Yokomama   Jan Pavlicek + 1:54.008 77 2 1:21.141 136.22km/h 16.334s
12. -4 -4 Dunnolop   Piotr Wechterowicz + 2:02.868 77 2 1:21.021 136.05km/h 17.431s
13. -2 -2 Dunnolop   Kaur Kuus + 2:15.340 77 1 1:21.883 135.81km/h 19.084s
14. +5 +5 Yokomama   Natasha Aprelkova + 2:19.404 77 2 1:21.369 135.73km/h 20.092s
15. +8 +8 Dunnolop   Paulius Dulkys + 2:36.684 77 1 1:22.247 135.39km/h 23.695s
16. +17 +17 Dunnolop   Svetlana Pavlovskaya + 2:37.240 77 2 1:21.726 135.38km/h 24.001s
17. +4 +4 Dunnolop   Aleksey Sahno + 2:39.988 77 1 1:22.733 135.33km/h 17.412s
18. +19 +19 Yokomama   Rogério Araken + 2:48.834 76 2 1:21.823 135.16km/h 17.771s
19. +1 +1 Dunnolop   Ari Rautamies + 3:00.018 76 2 1:21.481 134.94km/h 22.227s
20. -4 -4 Yokomama   Eugen Jochim + 3:03.149 76 1 1:23.451 134.88km/h 27.190s
21. -9 -9 Yokomama   Ayman Daher + 3:11.440 76 2 1:23.288 134.72km/h 17.897s
22. +6 +6 Dunnolop   Pavel Pavlovsky + 3:12.030 76 1 1:23.078 134.71km/h 18.208s
23. -6 -6 Yokomama   João Menezes + 3:12.123 76 2 1:23.131 134.71km/h 18.181s
24. +2 +2 Dunnolop   Mike Leone + 3:12.351 76 2 1:22.311 134.70km/h 19.005s
25. -12 -12 Yokomama   Akroamidis Nikos + 3:14.229 76 1 1:22.432 134.67km/h 19.432s
26. +12 +12 Yokomama   Armenio Santos + 3:35.735 76 2 1:22.362 134.26km/h 21.369s
27. +4 +4 Dunnolop   Vladimir Berglezov + 3:43.340 76 1 1:23.390 134.11km/h 20.451s
28. -10 -10 Yokomama   Mario Resce + 3:43.664 76 2 1:22.318 134.11km/h 24.812s
29. +3 +3 Dunnolop   António Bastos + 4:04.620 76 1 1:23.646 133.71km/h 22.973s
30. +4 +4 Dunnolop   László Szarka + 4:11.900 75 2 1:22.224 133.57km/h 24.253s
31. -2 -2 Dunnolop   Pierre Goyette + 5:19.345 75 2 1:24.088 132.31km/h 20.191s
32. +4 +4 Yokomama   Matias Angus + 6:39.102 74 2 1:24.831 130.85km/h 26.690s
33. -24 -24 Yokomama   Stefan Gommans + 7:36.272 73 3 1:27.661 129.83km/h 17.494s
34. +1 +1 Dunnolop   Sergey Kirov + 9:10.893 72 1 1:28.986 128.16km/h 32.684s
Не се пласира
35. -25 -25 Yokomama   Aki Perätalo Технички проблеми 59 3 1:27.697    18.530s
36. -11 -11 Yokomama   Claudia Coroama Технички проблеми 54 1 1:28.510    26.185s
37. -10 -10 Yokomama   Jánosné Tóth Технички проблеми 25 0 1:35.711    -
38. -14 -14 Dunnolop   Piotrek Siekierka Технички проблеми 24 1 1:35.102    26.973s