Конечни резултати (Патека: Sochi | Сезона: 43 | Трка: 17 | Група: Master - 2)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. +1 +1 Dunnolop   Pavlin Tzvetanov 1h34:25.787 53 2 1:44.607 197.04km/h 15.007s
02. +1 +1 Dunnolop   Theodosis Vogiatzis + 8.696 53 2 1:44.638 196.73km/h 16.079s
03. -2 -2 Dunnolop   Kirill Sikachyov + 33.769 53 2 1:43.896 195.87km/h 23.154s
04. +7 +7 Avonn   Apostolis Goutzos + 50.279 53 2 1:45.362 195.30km/h 16.553s
05. +10 +10 Avonn   Aleksey Odegov + 1:01.041 53 1 1:45.329 194.94km/h 20.834s
06. +8 +8 Dunnolop   Gediminas Sarocka + 1:19.010 53 2 1:45.328 194.33km/h 21.327s
07. +11 +11 Hancock   Serg Rus + 1:30.981 53 2 1:45.690 193.92km/h 22.250s
08. +14 +14 Avonn   Sujay Warrier + 1:36.313 53 2 1:45.976 193.74km/h 18.157s
09. +14 +14 Avonn   Rafal Kowalski + 1:36.537 53 1 1:45.808 193.73km/h 28.680s
10. +11 +11 Avonn   Pat Cote + 1:46.693 52 2 1:46.124 193.39km/h 17.535s
11. +1 +1 Dunnolop   Julien Prado + 1:57.581 52 1 1:47.047 193.03km/h 19.874s
12. +8 +8 Avonn   Lazaros Spiliopoulos + 2:05.675 52 2 1:45.677 192.76km/h 27.643s
13. +6 +6 Dunnolop   Krisztián Veinperl + 2:08.222 52 2 1:45.968 192.67km/h 20.955s
14. +17 +17 Dunnolop   Nikolay Ivanov + 3:16.999 52 3 1:46.250 190.41km/h 23.230s
15. -11 -11 Dunnolop   Paul Shirnin + 3:23.982 52 1 1:48.958 190.19km/h 17.224s
16. +9 +9 Dunnolop   Zdenek Hladik3 + 4:21.150 51 3 1:45.861 188.35km/h 14.580s
17. +12 +12 Avonn   Mariya Baranovskaya + 4:31.659 51 1 1:50.180 188.02km/h 18.856s
18. +8 +8 Dunnolop   Stefan Farkas + 4:43.806 51 2 1:49.035 187.64km/h 18.466s
19. -11 -11 Dunnolop   Marco Triulzi + 4:44.264 51 2 1:48.722 187.62km/h 16.819s
20. -10 -10 Avonn   Paweł Zaburski + 4:59.617 51 2 1:45.193 187.14km/h 16.913s
21. +12 +12 Avonn   Kaur Sirel + 5:12.881 51 1 1:50.561 186.72km/h 21.115s
22. +8 +8 Avonn   Fernando Bueno + 5:20.118 50 1 1:49.723 186.50km/h 16.778s
23. -10 -10 Dunnolop   Jonathan Wilson + 5:24.833 50 4 1:46.736 186.35km/h 23.338s
24. -7 -7 Dunnolop   Andrea Squizzato + 5:33.089 50 4 1:44.945 186.09km/h 20.141s
25. -1 -1 Dunnolop   Sergei Mitrahovich + 5:39.671 50 1 1:48.862 185.89km/h 21.084s
26. -20 -20 Dunnolop   Mindaugas Sarocka + 5:55.982 50 4 1:47.479 185.39km/h 15.956s
27. -20 -20 Yokomama   Collin Clément + 6:12.433 50 3 1:48.615 184.88km/h 20.679s
28. +6 +6 Michelini   Emmanuel Manfre + 6:31.672 50 2 1:50.589 184.30km/h 16.280s
29. +6 +6 Contimental   Cliff Rajgopaul + 6:33.669 50 3 1:50.073 184.23km/h 22.151s
30. +6 +6 Avonn   Paulo Neves + 7:17.310 49 1 1:51.099 182.92km/h 22.902s
31. +1 +1 Pipirelli   Witek Dzid + 7:41.169 49 1 1:51.109 182.20km/h 29.329s
32. -27 -27 Dunnolop   Nicholas Carpenter + 7:52.651 49 4 1:49.156 181.86km/h 21.254s
33. -17 -17 Yokomama   Farcy Génel + 8:33.436 49 4 1:47.120 180.66km/h 17.162s
34. -25 -25 Contimental   Marius Slavinskas + 9:29.068 48 4 1:48.972 179.05km/h 17.479s
Не се пласира
35. +2 +2 Dunnolop   Alexander Ilyin + 19:44.488 42 7 2:01.572    17.747s
36. -9 -9 Dunnolop   Peter Bönisch Технички проблеми 36 1 1:50.524    16.838s
37. -9 -9 Avonn   Teo Xanthopoulos Несреќа на почетокот 0 0 -    -