Конечни резултати (Патека: Suzuka | Сезона: 66 | Трка: 17 | Група: Master - 2)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. Нема промени ±0 Dunnolop   Yug Desai 1h24:28.464 53 2 1:32.978 220.61km/h 18.068s
02. +2 +2 Dunnolop   Jérôme Duluard + 13.206 53 2 1:32.896 220.04km/h 17.873s
03. +7 +7 Yokomama   David Rolleston + 23.710 53 2 1:33.049 219.58km/h 17.840s
04. +1 +1 Yokomama   David Jones-Winkley + 26.964 53 2 1:33.664 219.44km/h 17.932s
05. +9 +9 Dunnolop   Pavlin Tzvetanov + 27.360 53 2 1:32.856 219.43km/h 20.563s
06. +5 +5 Yokomama   Frederico Neves1 + 41.250 53 2 1:33.185 218.83km/h 19.801s
07. +8 +8 Dunnolop   Thomas Uvyn + 41.802 53 2 1:33.243 218.81km/h 19.052s
08. -6 -6 Dunnolop   Stanislav Makarov + 41.935 53 3 1:32.862 218.80km/h 18.241s
09. +7 +7 Dunnolop   Stathis Karakitsos + 54.669 53 2 1:34.324 218.26km/h 18.966s
10. +7 +7 Dunnolop   Grzesiek Jakubiak + 57.123 53 2 1:34.004 218.15km/h 22.111s
11. -4 -4 Dunnolop   Rémy Pointet + 1:02.283 53 3 1:32.919 217.93km/h 17.238s
12. -4 -4 Michelini   Martynas Bražėnas + 1:07.076 53 2 1:34.132 217.73km/h 22.459s
13. -7 -7 Dunnolop   Andreas Weilemann + 1:21.314 53 2 1:33.969 217.13km/h 19.252s
14. +10 +10 Contimental   Rui Morais + 1:25.534 53 2 1:34.117 216.95km/h 18.142s
15. -3 -3 Contimental   Piotr Noworyta + 1:30.092 53 2 1:34.929 216.76km/h 19.798s
16. -7 -7 Yokomama   Andrew Watson + 1:31.523 53 2 1:34.796 216.70km/h 19.640s
17. +3 +3 Contimental   Rich Weaving + 1:46.891 52 2 1:34.944 216.05km/h 19.765s
18. +4 +4 Yokomama   Giuseppe Carlomagno + 2:09.991 52 2 1:35.426 215.09km/h 19.384s
19. +4 +4 Contimental   Artur Terezan + 2:50.379 52 1 1:36.924 213.44km/h 21.691s
20. +1 +1 Badyear   Bora Janić + 3:02.837 52 2 1:34.374 212.93km/h 19.979s
21. +13 +13 Dunnolop   Billy Van Der Merwe + 3:02.915 52 2 1:35.326 212.93km/h 17.769s
22. +6 +6 Contimental   Josh Clark + 3:04.629 52 2 1:35.927 212.86km/h 21.337s
23. +2 +2 Dunnolop   Joao Carlos + 3:17.909 51 2 1:36.802 212.32km/h 21.803s
24. +2 +2 Contimental   Tomi Kaartinen + 3:59.745 51 3 1:36.571 210.65km/h 23.455s
25. +7 +7 Michelini   Rodolfo Soares + 4:02.370 51 2 1:37.356 210.54km/h 22.662s
26. -23 -23 Dunnolop   Laurent Quinet + 4:04.576 51 2 1:36.191 210.46km/h 16.473s
27. -14 -14 Dunnolop   Mika Pekkarinen + 4:13.446 51 2 1:36.206 210.11km/h 19.874s
28. +3 +3 Contimental   Hováth Kázmér + 4:33.472 51 2 1:35.540 209.32km/h 18.971s
29. +4 +4 Contimental   Jánosné Tóth + 4:38.786 51 1 1:37.792 209.11km/h 22.543s
30. -3 -3 Badyear   Mick Ridley + 5:11.326 50 2 1:37.417 207.84km/h 21.139s
31. -1 -1 Contimental   István Farkas + 5:48.227 50 2 1:38.100 206.43km/h 18.982s
32. -14 -14 Yokomama   Stefan Gommans + 5:57.795 50 2 1:38.055 206.06km/h 17.366s
33. -14 -14 Dunnolop   Tomasz Siwiec + 6:12.266 50 3 1:37.948 205.52km/h 15.473s
34. +2 +2 Yokomama   Vsevolod Demydov2 + 7:18.920 49 3 1:40.053 203.03km/h 20.911s
35. Нема промени ±0 Contimental   Fabrizio Seccia + 8:48.294 48 4 1:36.769 199.79km/h 21.034s
36. +2 +2 Pipirelli   Alexandru Diaconu + 10:04.426 47 3 1:40.548 197.11km/h 24.241s
Не се пласира
37. Нема промени ±0 Pipirelli   Rutger Engelenburg Технички проблеми 37 3 1:40.060    24.733s
38. -9 -9 Contimental   Dmitriy Taranenko Технички проблеми 23 2 1:38.359    19.838s