Конечни резултати (Патека: Mexico City | Сезона: 72 | Трка: 17 | Група: Pro - 11)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. +10 +10 Yokomama   Cyril Tracta 1h27:56.557 69 1 1:14.048 208.09km/h 18.917s
02. +15 +15 Contimental   Danismar Limoeiro + 44.377 69 1 1:14.813 206.35km/h 19.213s
03. +7 +7 Yokomama   Gideon Rosa + 45.654 69 1 1:14.862 206.31km/h 20.153s
04. -2 -2 Yokomama   Alexei Malkin + 1:21.585 68 1 1:15.175 204.92km/h 15.894s
05. +4 +4 Yokomama   Gabriel Rodriguez + 1:22.156 68 2 1:14.980 204.90km/h 21.855s
06. -2 -2 Yokomama   Charlie Talbot + 1:28.886 68 2 1:15.207 204.64km/h 21.064s
07. -4 -4 Yokomama   Łukasz Rutkowski + 1:34.290 68 2 1:15.217 204.44km/h 20.102s
08. +15 +15 Yokomama   Piotr Szafarkiewicz + 1:40.136 68 1 1:15.515 204.21km/h 21.589s
09. +21 +21 Yokomama   Andrey Korneev + 1:59.536 68 1 1:15.336 203.48km/h 24.970s
10. +8 +8 Dunnolop   Blazo Jankovic + 2:01.680 68 1 1:15.577 203.40km/h 24.260s
11. +13 +13 Yokomama   Michele Lamoretti + 2:04.845 68 1 1:15.539 203.28km/h 27.145s
12. +14 +14 Yokomama   Eugene Timchenko + 2:05.516 68 1 1:15.247 203.26km/h 26.461s
13. +2 +2 Yokomama   Arturo Oliveira + 2:09.698 68 1 1:16.352 203.10km/h 18.135s
14. +21 +21 Pipirelli   Gareth Love + 3:47.897 66 1 1:17.570 199.47km/h 25.523s
15. -2 -2 Yokomama   Erik Chrin + 3:54.947 66 1 1:16.621 199.22km/h 23.625s
16. +16 +16 Yokomama   Patrice Cotty + 4:05.561 66 3 1:16.715 198.84km/h 20.731s
17. +14 +14 Yokomama   Zoia Pasko + 4:55.320 66 3 1:17.037 197.06km/h 18.899s
18. +21 +21 Yokomama   Richard Hylands + 5:01.010 65 1 1:18.394 196.86km/h 29.391s
19. -3 -3 Yokomama   Miloš Rehak + 5:04.753 65 1 1:17.729 196.73km/h 18.711s
20. -13 -13 Yokomama   Krzysztof Kupczak + 5:15.571 65 2 1:16.100 196.35km/h 20.973s
21. +15 +15 Contimental   Bernabe Urtubey + 5:16.893 65 2 1:17.125 196.30km/h 18.741s
22. -2 -2 Avonn   Miha Rataj + 5:17.235 65 1 1:17.809 196.29km/h 24.957s
23. -4 -4 Yokomama   Ivars Vilks + 5:45.496 65 1 1:17.791 195.30km/h 22.310s
24. -2 -2 Dunnolop   Sandro Argemi + 5:57.466 65 1 1:17.844 194.89km/h 23.168s
25. -4 -4 Yokomama   Mart Tremble + 6:39.239 64 1 1:18.259 193.45km/h 22.114s
26. -1 -1 Dunnolop   Mike Spitzer + 6:50.666 64 1 1:18.225 193.06km/h 26.001s
27. -19 -19 Yokomama   Antonio Fragoso + 7:14.368 64 3 1:16.745 192.26km/h 20.393s
28. -27 -27 Yokomama   Piotrek Siekierka + 7:29.514 64 4 1:16.871 191.75km/h 18.820s
29. -23 -23 Dunnolop   Edgar Pinho + 8:03.965 63 5 1:16.753 190.61km/h 20.818s
30. +7 +7 Avonn   Lars Ramensperger + 8:33.872 63 3 1:18.719 189.62km/h 20.969s
Не се пласира
31. +2 +2 Badyear   Mirko Delfino Технички проблеми 60 2 1:18.414    27.026s
32. -27 -27 Dunnolop   Fábio Brito Технички проблеми 55 1 1:17.413    22.631s
33. -21 -21 Badyear   Volodymyr Stanislavsky Технички проблеми 54 1 1:17.630    18.599s
34. -5 -5 Contimental   Attila-Gyula Varady Технички проблеми 40 1 1:17.641    25.907s
35. +3 +3 Yokomama   Bruno Castanho Технички проблеми 39 1 1:19.919    23.541s
36. -2 -2 Contimental   Mauricio Machado Технички проблеми 35 1 1:18.565    23.784s
37. -23 -23 Badyear   Szabolcs Habóczki Технички проблеми 35 1 1:17.361    21.136s
38. -11 -11 Dunnolop   Diogo Abdalla Технички проблеми 33 1 1:18.653    -
39. -11 -11 Yokomama   Miguel Rosso Технички проблеми 33 2 1:18.822    19.778s