Конечни резултати (Патека: Indianapolis Oval | Сезона: 74 | Трка: 10 | Група: Master - 2)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. Нема промени ±0 Yokomama   Harsh Sheth 2h9:42.021 200 4 34.487 372.12km/h 22.120s
02. +4 +4 Contimental   Michal Szopinski + 1:36.210 198 4 34.933 367.57km/h 18.053s
03. +1 +1 Badyear   Michaela Källström + 2:12.779 197 5 34.937 365.88km/h 18.923s
04. -1 -1 Dunnolop   Henrique Hughes Paunero + 2:45.108 196 4 35.660 364.39km/h 18.656s
05. +5 +5 Yokomama   Christer Andersson + 3:26.460 195 4 35.930 362.50km/h 14.648s
06. +1 +1 Contimental   Maxim Kotov2 + 4:13.785 193 3 35.952 360.37km/h 27.460s
07. +1 +1 Yokomama   Jean-Philippe Teilliet + 4:34.266 193 4 36.255 359.45km/h 15.627s
08. +1 +1 Badyear   Farcy Génel + 4:37.997 193 3 35.277 359.28km/h 19.083s
09. +4 +4 Badyear   Jussi Mäenpää + 5:11.815 192 3 37.038 357.78km/h 25.774s
10. +5 +5 Badyear   Hans Mörtsjö + 5:13.208 192 4 36.472 357.72km/h 16.502s
11. -9 -9 Yokomama   Jean-marc Boissinot + 5:19.138 192 3 36.797 357.46km/h 26.509s
12. +2 +2 Contimental   Balázs Horváth + 5:52.014 191 3 37.280 356.02km/h 18.040s
13. +4 +4 Yokomama   James Brown + 7:46.121 187 3 38.053 351.09km/h 29.083s
14. +4 +4 Yokomama   Raluca Tiuca + 7:50.049 187 4 37.801 350.92km/h 22.682s
15. -3 -3 Yokomama   Fernando López + 7:50.385 187 4 38.043 350.91km/h 17.123s
16. +12 +12 Dunnolop   Gary Mullins + 8:04.666 187 3 37.253 350.30km/h 25.882s
17. -6 -6 Yokomama   Vsevolod Demydov2 + 8:25.508 186 3 37.685 349.42km/h 25.899s
18. +4 +4 Badyear   Sasa Mihoci + 8:43.677 186 4 36.306 348.66km/h 17.702s
19. +7 +7 Badyear   Emil Kwiatkowski + 9:01.843 185 3 38.584 347.90km/h 22.551s
20. +10 +10 Yokomama   Marcelo Quiroga + 9:10.219 185 3 37.042 347.55km/h 19.330s
21. +2 +2 Badyear   Miloš Rehak + 9:39.405 184 4 36.961 346.33km/h 21.925s
22. -3 -3 Contimental   Leandro Sereno7 + 9:44.823 184 3 37.320 346.11km/h 28.688s
23. -2 -2 Yokomama   Pablo Navarrete + 11:06.603 182 4 38.184 342.76km/h 27.439s
24. +5 +5 Badyear   Jovan Milic + 11:25.359 181 3 37.818 342.00km/h 27.725s
25. +7 +7 Contimental   Vass István + 11:27.570 181 4 37.752 341.91km/h 21.615s
Не се пласира
26. +5 +5 Badyear   Jorge Luiz Filho + 12:32.191 179 3 38.868    23.030s
27. +6 +6 Pipirelli   Damian Zglinicki + 13:25.596 178 3 38.736    32.360s
28. +6 +6 Avonn   Roger Bergman + 13:53.127 177 3 40.071    18.910s
29. -5 -5 Badyear   Juan Diego Milán + 14:16.749 176 4 40.073    16.234s
30. -14 -14 Yokomama   Paulo Pinto1 + 14:52.162 175 3 39.855    32.403s
31. +4 +4 Yokomama   Geoffrey Stanislawski + 19:46.809 167 3 40.938    30.865s
32. +4 +4 Contimental   Konstantin Sobolev + 22:45.952 162 7 40.081    15.991s
33. -13 -13 Yokomama   Michael Monaco Технички проблеми 82 2 40.946    22.457s
34. -7 -7 Yokomama   Quentin Levasseur Технички проблеми 64 1 40.511    30.279s
35. +2 +2 Yokomama   Yiánnis Gripáris Технички проблеми 29 0 41.104    -
36. -11 -11 Contimental   Andre Cherkasoff Технички проблеми 24 1 40.906    29.708s
37. -32 -32 Yokomama   Mihail Golovanov Несреќа на почетокот 0 0 -    -