Конечни резултати (Патека: Grobnik | Сезона: 74 | Трка: 4 | Група: Pro - 16)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. Нема промени ±0 Contimental   Gyula Németh 1h32:31.655 74 2 1:12.312 199.98km/h 20.873s
02. +6 +6 Contimental   Zsolt Boros + 8.866 74 2 1:13.114 199.66km/h 20.479s
03. -1 -1 Dunnolop   Andrea Amich + 9.351 74 2 1:12.792 199.65km/h 19.509s
04. -1 -1 Yokomama   José Abi Jaudi + 9.372 74 2 1:13.310 199.65km/h 17.511s
05. +4 +4 Yokomama   Juan Manuel Collova + 31.257 74 2 1:12.505 198.86km/h 20.710s
06. +12 +12 Yokomama   Felix Österreicher + 1:04.491 74 2 1:13.126 197.69km/h 20.856s
07. -3 -3 Yokomama   Rando Muru + 1:04.884 74 2 1:13.271 197.67km/h 23.817s
08. +2 +2 Yokomama   Fabián Ré + 1:12.131 74 2 1:13.668 197.42km/h 19.065s
09. -3 -3 Dunnolop   Gavin Adam + 1:12.976 74 2 1:13.470 197.39km/h 19.933s
10. +3 +3 Yokomama   Adam Domaszewski + 1:13.291 74 2 1:13.357 197.38km/h 18.762s
11. +1 +1 Yokomama   Patryk Godowski + 1:24.808 73 2 1:13.324 196.97km/h 19.953s
12. +4 +4 Yokomama   Janne Väänänen + 1:29.378 73 1 1:14.289 196.82km/h 24.866s
13. +15 +15 Yokomama   Adriano Barbosa + 1:43.995 73 2 1:12.786 196.31km/h 19.747s
14. +1 +1 Yokomama   Jo Lafrite + 1:50.634 73 1 1:14.530 196.08km/h 19.045s
15. -1 -1 Yokomama   Maria Milagros Techera + 1:50.770 73 2 1:13.166 196.07km/h 20.393s
16. +8 +8 Dunnolop   Marek Paluch + 1:51.295 73 1 1:13.606 196.05km/h 25.093s
17. -10 -10 Dunnolop   Gábor Besenyi + 2:09.916 73 3 1:13.034 195.41km/h 19.395s
18. -7 -7 Badyear   Imre Keresnyei + 2:16.151 73 2 1:14.395 195.20km/h 21.948s
19. -2 -2 Dunnolop   Jesus Jimenez + 2:18.350 73 2 1:13.143 195.12km/h 17.810s
20. +15 +15 Yokomama   Lili Oroszlán + 2:20.293 73 1 1:13.919 195.05km/h 24.020s
21. +8 +8 Yokomama   Fabian Ferreyra + 2:26.534 73 2 1:14.301 194.84km/h 24.489s
22. -2 -2 Yokomama   Maurício Linhares + 2:30.484 73 2 1:14.289 194.71km/h 18.051s
23. +8 +8 Dunnolop   Lazaros Spiliopoulos + 2:31.004 73 2 1:14.324 194.69km/h 24.072s
24. +9 +9 Yokomama   Augusto Schmid + 2:32.354 72 1 1:15.278 194.64km/h 17.832s
25. Нема промени ±0 Yokomama   Massimo Tubino + 2:35.349 72 2 1:14.771 194.54km/h 18.814s
26. +4 +4 Badyear   Ihor Rusnak + 2:35.816 72 2 1:14.564 194.52km/h 19.490s
27. +5 +5 Yokomama   Bruce Anderson + 2:36.719 72 2 1:14.489 194.49km/h 18.567s
28. -1 -1 Yokomama   Rokas Pranskevičius + 2:43.769 72 2 1:14.777 194.25km/h 17.874s
29. -3 -3 Badyear   William Cairns + 2:46.232 72 2 1:14.055 194.17km/h 24.606s
30. -9 -9 Yokomama   Jonathan Beagles + 2:55.423 72 1 1:15.104 193.86km/h 17.673s
31. -12 -12 Yokomama   Carlos Louzeiro + 3:02.441 72 4 1:12.891 193.62km/h 18.250s
32. +5 +5 Yokomama   Gabor Refy + 3:11.488 72 2 1:14.506 193.32km/h 17.510s
33. +1 +1 Avonn   Robert Marek + 3:13.696 72 1 1:15.583 193.24km/h 24.493s
34. -12 -12 Yokomama   Frederik Broux + 3:13.725 72 3 1:13.983 193.24km/h 23.167s
35. +3 +3 Pipirelli   Josivaldo Soares + 3:27.218 72 2 1:14.089 192.79km/h 22.519s
36. -31 -31 Dunnolop   Vincent Douchez + 3:35.109 72 6 1:14.153 192.52km/h 19.506s
37. -1 -1 Yokomama   Jiří Humpolák + 3:59.704 71 1 1:15.720 191.71km/h 22.944s
38. +1 +1 Pipirelli   Christoph Aigner + 4:43.026 71 2 1:15.938 190.28km/h 22.972s
39. +1 +1 Pipirelli   Witek Dzid + 6:51.686 69 2 1:17.645 186.18km/h 22.506s
Не се пласира
40. -17 -17 Yokomama   George Hristodol Технички проблеми 43 1 1:16.029    20.149s