Конечни резултати (Патека: Jyllands-Ringen | Сезона: 74 | Трка: 6 | Група: Pro - 4)

Сезона:  Трка:

Изберете група:

Поз Напредок Гуми Нац Име на менаџер Време за трка Круга Пит стопови Најдобaр круг Просечна брзина Најдобро време во пит
01. +3 +3 Yokomama   Tom Frederickx 2h13:17.009 136 2 56.143 140.81km/h 18.839s
02. +1 +1 Yokomama   Tomi Kaartinen + 6.992 136 2 56.889 140.69km/h 19.401s
03. -1 -1 Yokomama   Michell Coredeiro + 36.607 136 2 57.027 140.17km/h 19.311s
04. +2 +2 Yokomama   Mert Büyükakar + 44.602 136 2 56.294 140.03km/h 20.867s
05. +2 +2 Yokomama   Pablo Borges + 51.482 136 2 57.489 139.91km/h 19.959s
06. +3 +3 Dunnolop   Rafael Mantovani + 1:11.376 135 3 56.697 139.57km/h 18.762s
07. +11 +11 Contimental   Mitch Hall + 1:11.814 135 2 56.396 139.56km/h 18.079s
08. +5 +5 Yokomama   Paulo Carneiro + 1:14.962 135 2 57.523 139.50km/h 17.874s
09. -4 -4 Yokomama   Iain Bartholomew + 1:15.168 135 3 55.825 139.50km/h 20.272s
10. +7 +7 Yokomama   Marco Parinetti + 1:19.823 135 2 56.253 139.42km/h 20.316s
11. +10 +10 Badyear   Calum MacKinnon + 1:22.574 135 2 57.490 139.37km/h 17.961s
12. +2 +2 Dunnolop   Arnaud Religieux + 1:33.397 135 2 56.655 139.19km/h 17.481s
13. +2 +2 Yokomama   Armenio Santos + 1:45.014 135 2 57.246 138.99km/h 16.878s
14. +9 +9 Yokomama   Graham Mercer + 1:47.131 135 2 57.570 138.95km/h 17.852s
15. +18 +18 Yokomama   Fred Vautrin + 1:48.568 135 2 57.616 138.93km/h 17.133s
16. -15 -15 Yokomama   Edmundas Urbonas + 2:00.592 134 3 56.925 138.72km/h 19.687s
17. +5 +5 Yokomama   Simone Bertolotto + 2:09.328 134 2 57.878 138.57km/h 17.843s
18. +7 +7 Yokomama   Marcin Gala + 2:09.944 134 2 57.430 138.56km/h 19.773s
19. +10 +10 Yokomama   Christopher Jones + 2:13.845 134 2 57.064 138.49km/h 18.232s
20. +14 +14 Yokomama   Marco Conti + 2:15.761 134 2 58.072 138.46km/h 18.856s
21. +5 +5 Dunnolop   Kiss Attila + 2:18.216 134 2 57.394 138.42km/h 17.018s
22. +5 +5 Yokomama   Milan Fuke + 2:20.718 134 2 57.050 138.38km/h 20.936s
23. +12 +12 Yokomama   Onur Helvacioglu + 2:27.498 134 2 57.458 138.26km/h 19.114s
24. -4 -4 Yokomama   Alexandre Marcelino + 2:35.394 134 2 57.917 138.13km/h 19.132s
25. -13 -13 Yokomama   Jesus Brea + 2:35.873 134 2 57.769 138.12km/h 21.578s
26. +4 +4 Yokomama   Gabriel Jugaru + 2:36.347 134 2 57.973 138.11km/h 23.195s
27. -16 -16 Yokomama   Alex Tkachenko + 2:49.597 134 2 58.051 137.89km/h 17.946s
28. +9 +9 Yokomama   Mariusz Palak + 2:56.322 134 1 57.725 137.77km/h 25.432s
29. +3 +3 Contimental   Pete Lohvansuu + 2:57.114 134 2 57.426 137.76km/h 22.946s
30. +6 +6 Contimental   Jan Kladetzke + 2:58.317 133 3 57.455 137.74km/h 21.026s
31. -23 -23 Yokomama   Saulius Jackevicius + 3:00.729 133 2 58.558 137.70km/h 20.138s
32. -8 -8 Dunnolop   Luca Bertani + 3:04.941 133 3 56.859 137.63km/h 19.228s
33. -2 -2 Yokomama   Mateusz Janiak + 3:46.364 133 2 58.568 136.94km/h 18.791s
34. -6 -6 Badyear   Fabio Lemgruber + 4:29.064 132 5 57.814 136.23km/h 21.872s
35. -19 -19 Yokomama   Hubert Szolc + 5:16.266 131 4 57.757 135.46km/h 22.840s
36. +2 +2 Pipirelli   László Székelyhidi + 6:05.744 130 2 58.948 134.65km/h 23.497s
37. -18 -18 Dunnolop   Francesco Fondelli Технички проблеми 126 2 58.701 130.51km/h 22.657s
Не се пласира
38. -28 -28 Badyear   Dávid Guti Технички проблеми 43 2 59.396    21.752s