Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Firestarter (Старт на сите можни патеки од пол-позицијата)
(Раритетна придобивка: 1 од 51498.5 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Nikolay BorzenkovPro - 12Сезона 73, Трка 12, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nicolás SotoRookie - 19Сезона 71, Трка 9, R-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassAmateur - 25Сезона 71, Трка 3, A-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rastislav PadysakAmateur - 27Сезона 71, Трка 3, R-108Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bartosz OtworowskiRookie - 165Сезона 68, Трка 8, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin RennitRookie - 22Сезона 60, Трка 3, R-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasAmateur - 17Сезона 47, Трка 17, A-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Niko RaittinenRookie - 26Сезона 47, Трка 3, R-138Starting grid  |  Race replay  |  Race summary