Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Monster Elite car (Највисоко ниво на болид на една трка во Елит групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 5720.16 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Mihail MorozovEliteСезона 88, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Artur TerezanEliteСезона 87, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michel VandecatelleEliteСезона 87, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bert HuylebroeckEliteСезона 86, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brad Marshall1EliteСезона 86, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Antonio GattulliEliteСезона 85, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kristijan MihovicEliteСезона 85, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Twig FahajiPro - 14Сезона 84, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miel SoeterbroekEliteСезона 84, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 84, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 83, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex HollandPro - 1Сезона 83, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ania PiekarskaEliteСезона 83, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Luca MolendiMaster - 1Сезона 83, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoAmateur - 25Сезона 82, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniele BontempoPro - 23Сезона 82, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gustavo BellottoMaster - 1Сезона 81, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 81, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ahmet SonverdiPro - 2Сезона 80, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Master - 3Сезона 79, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gyuri SzékelyPro - 11Сезона 79, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Frank MaasdijkPro - 7Сезона 78, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ayman DaherMaster - 3Сезона 77, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 76, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 5Сезона 76, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 75, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 3Сезона 75, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paweł ZaburskiEliteСезона 74, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluAmateur - 14Сезона 72, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 71, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezMaster - 3Сезона 71, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David Jones-WinkleyRetiredСезона 69, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Patryk JanczakMaster - 4Сезона 68, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 2Сезона 67, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1Master - 1Сезона 66, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 65, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Renato ChichiPro - 18Сезона 64, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 64, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dominiek Van WestEliteСезона 64, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 63, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mateusz OleśRetiredСезона 63, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 63, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek SusRetiredСезона 63, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brendon AveryPro - 11Сезона 62, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek HajnrychRetiredСезона 62, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Donatas PaplauskasRetiredСезона 62, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tamás VéghPro - 22Сезона 62, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bráulio MonteiroRetiredСезона 62, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Klas BritseRetiredСезона 61, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Amateur - 62Сезона 61, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo VelascoAmateur - 34Сезона 60, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroPro - 11Сезона 58, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Max WatsonEliteСезона 58, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michał WilczyńskiRookie - 93Сезона 56, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 54, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Master - 3Сезона 52, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 51, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 49, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 47, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Frederico Neves1Amateur - 45Сезона 46, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Master - 4Сезона 44, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 40, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Pro - 22Сезона 30, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 27, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 24, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 20, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomasz WypychRetiredСезона 18, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 15, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Amateur - 49Сезона 14, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gatis Laugalis1RetiredСезона 14, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 14, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 14, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 14, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary