Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за GPRO champion (Победи еден шампионат во Елит група)
(Раритетна придобивка: 1 од 17912.52 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Jan Velske2EliteСезона 72, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai1EliteСезона 70, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 69, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1Pro - 22Сезона 66, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Pro - 22Сезона 63, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2EliteСезона 62, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Master - 2Сезона 60, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2RetiredСезона 58, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4EliteСезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 51, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4EliteСезона 48, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle8EliteСезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Frederico Neves1Amateur - 43Сезона 42, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Master - 2Сезона 38, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 36, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2Master - 1Сезона 31, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 22, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7Master - 2Сезона 17, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 16, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary