Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Master storm (Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Мастер група)
(Раритетна придобивка: 1 од 26718.5 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Carlos EsparzaPro - 21Сезона 80, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2EliteСезона 74, Трка 7, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiPro - 23Сезона 64, Трка 5, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michał WilczyńskiEliteСезона 55, Трка 8, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakEliteСезона 54, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 41, Трка 7, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roman MaksimenkovMaster - 5Сезона 33, Трка 15, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 22, Трка 5, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 8, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 19, Трка 7, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek MarchewkaRookie - 62Сезона 18, Трка 5, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 3Сезона 17, Трка 10, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonAmateur - 65Сезона 15, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry KnyazevMaster - 3Сезона 15, Трка 8, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 14, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul VennerRetiredСезона 14, Трка 10, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary