Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Endurance Amateur (Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Аматер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 6487.94 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Konstantin SobolevPro - 13Сезона 85, Трка 17, A-35Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miguel Angel FernándezAmateur - 50Сезона 84, Трка 17, A-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Romain LebretonMaster - 3Сезона 83, Трка 17, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Arnaud ReligieuxAmateur - 28Сезона 81, Трка 17, A-81Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sam NorrisRookie - 77Сезона 80, Трка 17, A-41Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gyula KalmárRookie - 101Сезона 79, Трка 17, A-67Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joao CarlosPro - 15Сезона 78, Трка 17, A-29Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sylvain ElsassRookie - 42Сезона 77, Трка 17, A-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 76, Трка 17, A-34Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tamás SchivánovitsPro - 7Сезона 75, Трка 17, A-62Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rambler KanaRetiredСезона 74, Трка 17, A-52Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gianluca TaurelliAmateur - 64Сезона 73, Трка 17, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jason ClaydonAmateur - 70Сезона 72, Трка 17, A-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Philippe CalaanRetiredСезона 70, Трка 17, A-35Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréAmateur - 75Сезона 69, Трка 17, A-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Antonio GattulliEliteСезона 68, Трка 17, A-28Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bronek ObarewiczRetiredСезона 65, Трка 17, A-64Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 András BozótiAmateur - 27Сезона 64, Трка 17, A-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toto SoaveMaster - 1Сезона 63, Трка 17, A-90Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex TkachenkoAmateur - 72Сезона 62, Трка 17, A-45Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovRetiredСезона 61, Трка 17, A-95Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey TitarenkoAmateur - 5Сезона 60, Трка 17, A-45Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dávid RoškoRetiredСезона 59, Трка 17, A-71Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yaropolk TirolskyRetiredСезона 58, Трка 17, A-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leon SmithRetiredСезона 57, Трка 17, A-107Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark McTaggartRetiredСезона 56, Трка 17, A-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Piotr WechterowiczRetiredСезона 55, Трка 17, A-49Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José SilvaRetiredСезона 54, Трка 17, A-117Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kolya TarantinRetiredСезона 53, Трка 17, A-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stefan GommansMaster - 2Сезона 52, Трка 17, A-33Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander KunzePro - 2Сезона 51, Трка 17, A-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Matthew StandenPro - 12Сезона 50, Трка 17, A-35Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrey ChernykRetiredСезона 49, Трка 17, A-41Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro CorreiaAmateur - 33Сезона 48, Трка 17, A-49Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergei GordovRetiredСезона 47, Трка 17, A-123Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Máté HenyeRetiredСезона 46, Трка 17, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasMaster - 2Сезона 45, Трка 17, A-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim EgorovRetiredСезона 44, Трка 17, A-38Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 43, Трка 17, A-84Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rushan IbnievRetiredСезона 42, Трка 17, A-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brian WindellRetiredСезона 41, Трка 17, A-104Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrey PotehaRetiredСезона 40, Трка 17, A-27Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tiodor PapaRetiredСезона 39, Трка 17, A-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladislav ZhdanovRetiredСезона 38, Трка 17, A-50Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Svyatoslav ShipilovRetiredСезона 37, Трка 17, A-39Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel IlievPro - 9Сезона 36, Трка 17, A-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek PopławskiRookie - 74Сезона 35, Трка 17, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Peter ThompsonAmateur - 68Сезона 34, Трка 17, A-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João MenezesRetiredСезона 33, Трка 17, A-60Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alek SmiataczRetiredСезона 32, Трка 17, A-30Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Karolis PavilionisAmateur - 11Сезона 31, Трка 17, A-29Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aditya WirasanjayaPro - 15Сезона 30, Трка 17, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mariya BaranovskayaRetiredСезона 29, Трка 17, A-28Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel ComaladaPro - 1Сезона 28, Трка 17, A-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michal SzopinskiEliteСезона 27, Трка 17, A-62Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Oleg YakovlevRetiredСезона 26, Трка 17, A-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksander BrackoRetiredСезона 25, Трка 17, A-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ian DunsmuirRetiredСезона 24, Трка 17, A-30Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 23, Трка 17, A-58Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark SaundersRetiredСезона 22, Трка 17, A-48Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Francisco AragaoRetiredСезона 21, Трка 17, A-58Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Amanda WalkerRetiredСезона 20, Трка 17, A-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose Carlos CortezRetiredСезона 19, Трка 17, A-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ash SmithRetiredСезона 18, Трка 17, A-63Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erika NerandzicRetiredСезона 17, Трка 17, A-43Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stoyan IvanovRetiredСезона 16, Трка 17, A-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Claes BrimsjöRetiredСезона 15, Трка 17, A-31Starting grid  |  Race replay  |  Race summary