Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Endurance Elite (Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Елит групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 15837.04 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Joachim Rang2EliteСезона 80, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1Master - 3Сезона 79, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 76, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3EliteСезона 72, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3EliteСезона 70, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1Amateur - 39Сезона 64, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jakab ZoltanPro - 22Сезона 62, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Master - 5Сезона 61, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2RetiredСезона 58, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroAmateur - 58Сезона 57, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Pro - 22Сезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 51, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 48, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Pro - 17Сезона 40, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 36, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsMaster - 4Сезона 32, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 31, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 28, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 26, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 25, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 24, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 19, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 25Сезона 18, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 16, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 15, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary