Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Record breaker (Направи нов рекорд на патека на која се возени барем 3 Гран При трки)
(Раритетна придобивка: 1 од 6459.12 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Harsh ShethEliteСезона 78, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 76, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas RamannEliteСезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George SlaterEliteСезона 74, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluMaster - 1Сезона 72, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry NechitailoAmateur - 75Сезона 72, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezEliteСезона 71, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomek KiełpińskiAmateur - 91Сезона 70, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai2EliteСезона 69, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alpo Kaakinen1RetiredСезона 69, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail MorozovAmateur - 18Сезона 68, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jens FrostrupMaster - 1Сезона 67, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KeeneyPro - 24Сезона 67, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BedoyaRetiredСезона 66, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sam WainwrightMaster - 2Сезона 64, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1Amateur - 39Сезона 64, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex HollandPro - 20Сезона 63, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miel SoeterbroekMaster - 3Сезона 63, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jakab ZoltanPro - 19Сезона 63, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek HajnrychRetiredСезона 62, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiPro - 22Сезона 62, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 David RollestonMaster - 1Сезона 62, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo FernandezEliteСезона 61, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos EsparzaEliteСезона 60, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsPro - 20Сезона 60, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2EliteСезона 60, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 12Сезона 60, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Rookie - 109Сезона 60, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiEliteСезона 59, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stas ProstRetiredСезона 58, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey SeravinRetiredСезона 58, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erwin VerkadeMaster - 1Сезона 58, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Max WatsonPro - 4Сезона 58, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroMaster - 5Сезона 57, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske2Master - 5Сезона 57, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jarosław NowackiAmateur - 37Сезона 57, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafael MantovaniPro - 17Сезона 57, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Patrik BaloghRetiredСезона 56, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Master - 2Сезона 56, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 56, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paweł ZaburskiMaster - 4Сезона 55, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 55, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Grzesiek JakubiakAmateur - 20Сезона 55, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 55, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitri NadkhoRetiredСезона 54, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakPro - 9Сезона 54, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolai EgorovRetiredСезона 54, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José Abi JaudiMaster - 2Сезона 54, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoPro - 25Сезона 54, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Evaldas RuseckasMaster - 5Сезона 54, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexey ManukalovRetiredСезона 53, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 53, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicentePro - 12Сезона 53, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim PugovokRetiredСезона 53, Трка 1, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovPro - 25Сезона 52, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4EliteСезона 52, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelMaster - 2Сезона 52, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2RetiredСезона 51, Трка 10, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4EliteСезона 49, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrej BorsukRetiredСезона 49, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 47, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7Master - 2Сезона 44, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9EliteСезона 44, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 44, Трка 13, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary