Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за The wall (Блокирај 15 различни менаџери да те претекнат во една трка)
(Раритетна придобивка: 1 од 9169.72 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Marco ContiPro - 7Сезона 97, Трка 7, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergio SolazziPro - 15Сезона 97, Трка 3, A-64Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alessandro EvangelistaAmateur - 73Сезона 97, Трка 3, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christian WonischPro - 3Сезона 97, Трка 3, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marco LongoPro - 22Сезона 97, Трка 3, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gabriel PistoreAmateur - 44Сезона 97, Трка 3, A-44Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark FullerAmateur - 64Сезона 97, Трка 3, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nino BonazzaAmateur - 54Сезона 96, Трка 3, A-54Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ahmet ÇevikalpliAmateur - 16Сезона 95, Трка 13, A-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Séverine ArapoglouMaster - 3Сезона 95, Трка 4, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Redge LefevreAmateur - 53Сезона 95, Трка 2, A-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Francisco SalazarAmateur - 14Сезона 93, Трка 2, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Péter VasziljevAmateur - 20Сезона 92, Трка 2, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hans BiesheuvelAmateur - 38Сезона 90, Трка 7, A-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Xristos MacrisPro - 10Сезона 90, Трка 3, P-23Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Craig DanielRetiredСезона 87, Трка 2, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Francisco ArceAmateur - 23Сезона 86, Трка 7, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Richard SeniorRetiredСезона 84, Трка 8, P-15Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Eduard GindullinAmateur - 35Сезона 83, Трка 14, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrew MerkelMaster - 2Сезона 83, Трка 1, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 John IbbotsonAmateur - 73Сезона 80, Трка 7, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joe TillmanAmateur - 4Сезона 79, Трка 12, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Luca Di RussoAmateur - 70Сезона 79, Трка 12, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jörgen LundqvistAmateur - 61Сезона 79, Трка 10, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Popescu DanRetiredСезона 79, Трка 1, A-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miguel CaetanoAmateur - 77Сезона 78, Трка 5, A-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mick RidleyAmateur - 31Сезона 77, Трка 6, A-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Konstantin SaratovskyAmateur - 58Сезона 77, Трка 5, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Luca FoiettaRetiredСезона 77, Трка 5, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kenji KumakuraRetiredСезона 76, Трка 6, A-79Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay StanevAmateur - 38Сезона 76, Трка 4, A-43Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vincent DouchezMaster - 1Сезона 76, Трка 1, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Thomas MarxRetiredСезона 75, Трка 9, P-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex TkachenkoAmateur - 68Сезона 74, Трка 5, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Erwan JulienAmateur - 64Сезона 73, Трка 7, A-39Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KrischderPro - 14Сезона 72, Трка 9, A-85Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jenne BreugelmansMaster - 2Сезона 70, Трка 9, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Felipe AguiarAmateur - 20Сезона 70, Трка 4, A-76Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rei FrostAmateur - 15Сезона 69, Трка 9, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sarca FelicianRetiredСезона 68, Трка 13, A-91Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michel VandecastellePro - 10Сезона 68, Трка 7, A-51Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniele AmbroggiPro - 7Сезона 68, Трка 7, A-60Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florin IonutRetiredСезона 67, Трка 5, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Afro Barros LealRetiredСезона 67, Трка 5, A-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dylan SlotRetiredСезона 67, Трка 5, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Artem BuravlevRetiredСезона 66, Трка 3, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel DouglasRetiredСезона 66, Трка 3, A-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pekka KumpulaRetiredСезона 66, Трка 3, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ahmet SonverdiPro - 22Сезона 66, Трка 1, P-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Domenico MartellaRetiredСезона 65, Трка 3, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro CajueiroRetiredСезона 64, Трка 8, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kallia NanouRetiredСезона 64, Трка 8, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ivars VilkensAmateur - 56Сезона 63, Трка 9, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mindaugas KuodysPro - 17Сезона 63, Трка 9, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Craig MudimanRookie - 92Сезона 63, Трка 3, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 John OlssonRetiredСезона 60, Трка 6, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Csaba JánossyAmateur - 1Сезона 60, Трка 2, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary