Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Enemies for life (Блокирај ривал 60 пати да те претекне во една трка)
(Раритетна придобивка: 1 од 18936.26 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Fabien MassardMaster - 2Сезона 85, Трка 10, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Eugenio Sanchez CruzadoAmateur - 24Сезона 85, Трка 10, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey GupalovRetiredСезона 85, Трка 10, A-69Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Timo HeinoAmateur - 52Сезона 84, Трка 12, A-55Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Steffen HolmAmateur - 39Сезона 81, Трка 14, A-44Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Henrique Hughes PauneroPro - 4Сезона 81, Трка 14, P-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Angel SalasAmateur - 76Сезона 81, Трка 14, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pascal LamotteRookie - 85Сезона 77, Трка 6, R-61Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Federico GodoyRetiredСезона 77, Трка 6, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark PinnickPro - 3Сезона 76, Трка 6, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martino ColomboEliteСезона 76, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Emiliano CambiAmateur - 43Сезона 74, Трка 6, R-149Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Piotr NoworytaAmateur - 75Сезона 74, Трка 6, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marc EstruchRetiredСезона 74, Трка 6, A-86Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex KantsevRetiredСезона 72, Трка 12, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aigars VitolinsEliteСезона 70, Трка 9, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jaime RufasAmateur - 55Сезона 69, Трка 5, P-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrew KingPro - 4Сезона 68, Трка 14, A-44Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lucian ChiruRetiredСезона 68, Трка 13, P-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Abhishek BhardwajAmateur - 48Сезона 66, Трка 3, A-66Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Valter AndreievRookie - 9Сезона 63, Трка 13, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihkel EinasteAmateur - 72Сезона 61, Трка 14, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maurizio Della ChianaAmateur - 78Сезона 60, Трка 2, A-96Starting grid  |  Race replay  |  Race summary