Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Enemies for life (Блокирај ривал 60 пати да те претекне во една трка)
(Раритетна придобивка: 1 од 26145.19 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Pascal LamotteRookie - 61Сезона 77, Трка 6, R-61Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Federico GodoyAmateur - 24Сезона 77, Трка 6, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark PinnickAmateur - 84Сезона 76, Трка 6, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martino ColomboEliteСезона 76, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Emiliano CambiAmateur - 46Сезона 74, Трка 6, R-149Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Piotr NoworytaAmateur - 75Сезона 74, Трка 6, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marc EstruchAmateur - 86Сезона 74, Трка 6, A-86Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex KantsevAmateur - 55Сезона 72, Трка 12, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aigars VitolinsMaster - 5Сезона 70, Трка 9, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jaime RufasPro - 25Сезона 69, Трка 5, P-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrew KingPro - 20Сезона 68, Трка 14, A-44Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lucian ChiruAmateur - 49Сезона 68, Трка 13, P-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Abhishek BhardwajRetiredСезона 66, Трка 3, A-66Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Valter AndreievAmateur - 44Сезона 63, Трка 13, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihkel EinasteRetiredСезона 61, Трка 14, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maurizio Della ChianaAmateur - 64Сезона 60, Трка 2, A-96Starting grid  |  Race replay  |  Race summary