Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Oval overtaker (Комплетирај 50 претекнувања во текот на една овална патека и трка)
(Раритетна придобивка: 1 од 4939.68 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Jack WemyssRetiredСезона 85, Трка 6, P-8Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Luceyoko FerinAmateur - 29Сезона 85, Трка 6, A-29Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Greg Byrnes-mikelsonsAmateur - 76Сезона 85, Трка 6, A-55Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tom SeibPro - 25Сезона 85, Трка 6, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Juan Manuel PuleroPro - 11Сезона 85, Трка 6, A-72Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mike RoellAmateur - 12Сезона 85, Трка 6, A-45Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dusan ZacpalAmateur - 70Сезона 85, Трка 6, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gergely PáliRetiredСезона 85, Трка 6, A-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 James MazziRookie - 87Сезона 85, Трка 6, A-38Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danilo OliveiraAmateur - 48Сезона 85, Трка 6, A-32Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Norbert KissRetiredСезона 85, Трка 6, A-65Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny MorenoAmateur - 24Сезона 85, Трка 6, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tarcisio SilvaRookie - 79Сезона 85, Трка 6, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrey StoyanovPro - 16Сезона 85, Трка 6, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Milan BogicAmateur - 24Сезона 85, Трка 6, A-24Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Shannon PetersPro - 1Сезона 85, Трка 6, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Welton JohnyRetiredСезона 85, Трка 6, A-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tiago MendesPro - 18Сезона 85, Трка 6, A-67Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergio RuizPro - 2Сезона 85, Трка 6, A-20Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland KozmaAmateur - 46Сезона 85, Трка 6, A-46Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Serhii ShelestAmateur - 57Сезона 85, Трка 6, A-57Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro LopesAmateur - 3Сезона 85, Трка 6, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vania DuartePro - 15Сезона 85, Трка 6, A-38Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vicente NarioAmateur - 40Сезона 85, Трка 6, A-40Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yasin YaziciAmateur - 1Сезона 85, Трка 6, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Thomas KylerudRetiredСезона 85, Трка 6, A-68Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joaquín Pérez CanoPro - 14Сезона 85, Трка 6, P-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Artem CherRetiredСезона 85, Трка 6, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jean-marc TralamazzaAmateur - 38Сезона 85, Трка 6, A-38Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergei SiseykinPro - 10Сезона 85, Трка 6, A-61Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sérgio AlmeidaRetiredСезона 85, Трка 6, A-65Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos CabreraRetiredСезона 85, Трка 6, A-78Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexey LaktionovAmateur - 80Сезона 85, Трка 6, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stefan GrysikAmateur - 61Сезона 85, Трка 6, A-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Harald HaiderAmateur - 3Сезона 85, Трка 6, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos MonteroAmateur - 65Сезона 85, Трка 6, A-65Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Elias ArandaAmateur - 22Сезона 85, Трка 6, A-65Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joshua GreenAmateur - 47Сезона 85, Трка 6, P-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 László SzabóRookie - 15Сезона 78, Трка 8, A-50Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Steffen NielsenRetiredСезона 78, Трка 8, A-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas BrachnerRetiredСезона 78, Трка 8, A-88Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Lukas SchröderRetiredСезона 78, Трка 8, A-32Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniele Di ChianoRetiredСезона 78, Трка 8, A-59Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maxim BubonRetiredСезона 78, Трка 8, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos André Lopes ManfredoAmateur - 5Сезона 78, Трка 8, A-73Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rares BogdanPro - 4Сезона 78, Трка 8, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Craig CochraneRetiredСезона 78, Трка 8, A-47Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alan HalfordAmateur - 39Сезона 78, Трка 8, A-39Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zsuzsanna GöndörRookie - 1Сезона 78, Трка 8, A-35Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sebastian LochmannMaster - 1Сезона 78, Трка 8, A-88Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Josiel MoraesRookie - 104Сезона 78, Трка 8, P-22Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José Rogério Alves OliveiraRetiredСезона 78, Трка 8, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Luca CaldariniAmateur - 63Сезона 78, Трка 8, A-74Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniele De SarnoRookie - 55Сезона 78, Трка 8, A-37Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pluto GerardeschiRetiredСезона 78, Трка 8, A-60Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kostis KolokotronisAmateur - 21Сезона 78, Трка 8, A-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christian AunkoferPro - 18Сезона 78, Трка 8, A-78Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Henrique FerreiraAmateur - 9Сезона 78, Трка 8, P-6Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gunter KalfackRookie - 66Сезона 78, Трка 8, A-76Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo LoryAmateur - 35Сезона 74, Трка 10, A-85Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrew BellRetiredСезона 74, Трка 10, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tiago SilvaRetiredСезона 74, Трка 10, A-49Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rones GrasselliRookie - 34Сезона 74, Трка 10, A-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zoia PaskoPro - 19Сезона 74, Трка 10, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gede DonosoRetiredСезона 74, Трка 10, A-18Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 István FarkasMaster - 2Сезона 74, Трка 10, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BritainPro - 5Сезона 74, Трка 10, A-58Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin PospíšilPro - 7Сезона 74, Трка 10, A-49Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 William CairnsAmateur - 53Сезона 74, Трка 10, P-16Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Loudon WainwrightRetiredСезона 74, Трка 10, A-42Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 António GomesRetiredСезона 74, Трка 10, A-36Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Miel SoeterbroekEliteСезона 74, Трка 10, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zoltán SimonAmateur - 16Сезона 74, Трка 10, A-85Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gordon GekoRetiredСезона 74, Трка 10, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mirko DelfinoRetiredСезона 74, Трка 10, A-90Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kristof CollasAmateur - 3Сезона 74, Трка 10, A-50Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bruno QuasarRetiredСезона 74, Трка 10, A-85Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Claus BebeRetiredСезона 74, Трка 10, A-83Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gabriele TumminelloMaster - 4Сезона 74, Трка 10, A-46Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sias ReineckeRookie - 118Сезона 74, Трка 10, A-90Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guilherme HenriqueAmateur - 13Сезона 74, Трка 10, A-86Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Hans Van MingeroetRetiredСезона 74, Трка 10, A-90Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Manuel MuenchPro - 4Сезона 74, Трка 10, P-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Triac RouRetiredСезона 74, Трка 10, A-64Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marius Valentin BrutaruMaster - 3Сезона 74, Трка 10, P-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafael HenriqueRetiredСезона 74, Трка 10, A-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kristina IvanovaPro - 8Сезона 74, Трка 10, A-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Massimo D'amicoPro - 1Сезона 74, Трка 10, A-47Starting grid  |  Race replay  |  Race summary