Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Overtaker (Комплетирај 50 претекнувања во текот на една не-овална трка и патека)
(Раритетна придобивка: 1 од 12785.06 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Adrian ZanoliPro - 10Сезона 88, Трка 3, P-10Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jiřina BojanovskáAmateur - 27Сезона 85, Трка 9, P-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alejandro HernándezRetiredСезона 84, Трка 9, P-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zoltán NagyAmateur - 39Сезона 83, Трка 6, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexei MalkinMaster - 2Сезона 82, Трка 6, A-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Peter WillmorePro - 6Сезона 81, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kiss AttilaAmateur - 31Сезона 81, Трка 10, A-56Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Oberdan CorradiniRookie - 119Сезона 81, Трка 5, A-64Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mickael LegrandRookie - 39Сезона 81, Трка 1, A-68Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 James McgregorRookie - 101Сезона 80, Трка 14, A-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo AzulAmateur - 52Сезона 79, Трка 12, P-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Matthew SmithAmateur - 38Сезона 79, Трка 12, A-14Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zoltan DeliRookie - 49Сезона 79, Трка 6, A-72Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Juha PykälinenAmateur - 9Сезона 79, Трка 6, A-43Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Francisco HerreroPro - 8Сезона 78, Трка 16, A-49Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcelo CuelloRetiredСезона 78, Трка 15, A-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tobias Ernesto PessotanoAmateur - 46Сезона 78, Трка 1, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zoltán SzabóAmateur - 10Сезона 77, Трка 7, A-51Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edwar GonzalezRetiredСезона 77, Трка 7, P-11Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yann LebelangerAmateur - 14Сезона 77, Трка 3, A-66Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos InácioAmateur - 71Сезона 76, Трка 10, A-68Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zbyněk JanebaRetiredСезона 76, Трка 1, A-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dianamitzuki FerinAmateur - 70Сезона 76, Трка 1, A-39Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Claudio SzynkierMaster - 3Сезона 76, Трка 1, P-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel ČechPro - 18Сезона 76, Трка 1, P-19Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Bindics RóbertPro - 9Сезона 75, Трка 13, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Api HankampRetiredСезона 74, Трка 17, A-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rolf ToblerAmateur - 50Сезона 74, Трка 16, P-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro Jose Muñoz DiazRetiredСезона 74, Трка 8, A-44Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Veres TamásAmateur - 59Сезона 74, Трка 6, A-12Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksei FokinRetiredСезона 74, Трка 5, P-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ralf KutowskyPro - 16Сезона 74, Трка 5, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Iulian MarinRetiredСезона 74, Трка 5, P-21Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro SilvaRookie - 143Сезона 73, Трка 17, P-9Starting grid  |  Race replay  |  Race summary