Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Elite hattrick (Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Елит група)
(Раритетна придобивка: 1 од 7383.51 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Bert Huylebroeck1EliteСезона 87, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Brad Marshall1EliteСезона 86, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kai Wen ChewMaster - 3Сезона 84, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Twig FahajiPro - 14Сезона 84, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniele BontempoPro - 23Сезона 84, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gyuri SzékelyMaster - 5Сезона 84, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ania PiekarskaMaster - 1Сезона 83, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Julien PradoAmateur - 25Сезона 82, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pablo Fernandez1Pro - 24Сезона 80, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim Rang2RetiredСезона 80, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jasper Coosemans1EliteСезона 75, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andreas RamannPro - 5Сезона 75, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 George Slater1EliteСезона 74, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Velske3RetiredСезона 72, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nevzat KasapogluAmateur - 14Сезона 72, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Gonzalo AlvarezMaster - 3Сезона 71, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Yug Desai3Rookie - 56Сезона 70, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BedoyaRetiredСезона 69, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiEliteСезона 67, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Michael KeeneyRetiredСезона 67, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin BritainMaster - 1Сезона 65, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Łukasz Dudek1RetiredСезона 64, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Radek Czech2Amateur - 64Сезона 63, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Róbert László2Pro - 22Сезона 61, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paulo Pinto1Amateur - 62Сезона 60, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jukka Sireni2Rookie - 145Сезона 58, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jarosław NowackiRetiredСезона 58, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marcin ŻakAmateur - 49Сезона 55, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitri NadkhoRetiredСезона 54, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 53, Трка 3, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4EliteСезона 52, Трка 17, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Stanislav FrolovPro - 1Сезона 52, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jan Pavlicek2RetiredСезона 51, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrej BorsukRetiredСезона 49, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovRetiredСезона 48, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christos Bobolis4RetiredСезона 48, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Kiran PatelRetiredСезона 47, Трка 16, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Daniel ComaladaMaster - 1Сезона 46, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roland Postle9Pro - 21Сезона 43, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Florencia CaroPro - 11Сезона 43, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vsevolod Demydov2Master - 4Сезона 36, Трка 7, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 36, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 35, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 32, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomasz KaminskiAmateur - 56Сезона 31, Трка 14, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas3EliteСезона 31, Трка 12, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Leandro Sereno7EliteСезона 30, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Atis PraudinsPro - 5Сезона 29, Трка 8, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Evaldas RuseckasRetiredСезона 28, Трка 5, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 27, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Zdenek Hladik3RetiredСезона 21, Трка 15, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edvinas Pranculevicius2RetiredСезона 21, Трка 4, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rui FonsecaAmateur - 33Сезона 19, Трка 9, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toygun Senler6RetiredСезона 18, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Tomasz WypychRetiredСезона 17, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir Islentiev2Pro - 8Сезона 15, Трка 11, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 15, Трка 2, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 14, Трка 6, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jari Aareskoski3RetiredСезона 14, Трка 1, EliteStarting grid  |  Race replay  |  Race summary